Hallgatói stratégiák – sikeres vállalkozások

Rekordszámú csapat részvételével rendezték meg az idei, immár V. Ács Antal Esettanulmány Megoldó Versenyt. A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar Vezetés- és Szervezéstudományi Intézete által szervezett tanulmányi megmérettetésen hét hazai és három határon túli felsőoktatási intézmény csapatai mérték össze tudásukat.

- Az Ács Antal Esettanulmány Megoldó Verseny a hallgatók, illetve csapatok komplex problémamegoldó és kommunikációs készségeit, integrált szemléletmódjukat méri. Az idei rekordszámú résztvevő azt bizonyítja számunkra, hogy az esettanulmány módszertana, a gyakorlatias képzés és a hallgatói kreativitás határon átnyúló értéket jelent. Ez a megmérettetés nem csupán egy kihívás, a csapatmunkáról, az együttműködésről, a versenyszellemről és az inspirációról is szól. Hiszünk abban, hogy az esettanulmány verseny résztvevői évek múlva vállalatvezetőkként, gazdasági szakemberekként, kutatókként szolgálják a magyar gazdaságot - mondta a verseny döntőjének megnyitóján Fenyves Veronika, a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar dékánja.

A verseny idei témáját a Gazdaságtudományi Kar stratégiai partnere, az ipari csomagolás, raktárkezelés, szállítás, ellátási lánc és fa csomagolóanyagok egyik nemzetközi piacvezetője, a DEUFOL Hungary Kft. adta.

- A verseny mindig komplex szervezetfejlesztéshez kapcsolódik, amelyhez pénzügyi ismeretek, logisztika és ellátásilánc-menedzselés, vezetés-szervezés és humánerőforrás-gazdálkodás is kapcsolódik. Idén a kkv szektorból választottuk az esettanulmányunk „szereplőjét”. A csapatok feladata a DEUFOL növekedési stratégiai folyamatához kapcsolódott. A hallgatóknak olyan problémákra kellett választ adniuk, mint hogy hogyan lehet lekövetni a gyors növekedést az adott, folyamatosan változó piaci környezetben, miként lehet a szervezeti struktúrát átalakítani, megfelelő szakembereket találni és melyek azok a vonzó munkáltatói márkaelemek, amelyek sikeressé tehetik a toborzást. Természetesen emellett a gazdasági környezet- és versenytárs-elemzésre is szükségük volt a sikeres megoldáshoz a csapatoknak – fejtette ki Dajnoki Krisztina, a DE GTK Vezetés- és Szervezéstudományi Intézet igazgatója.

A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, a Partiumi Keresztény Egyetem, a Babes-Bolyai Tudományegyetem, a Miskolci Egyetem, a Budapesti Corvinus Egyetem, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem, a Pannon Egyetem, a Gál Ferenc Egyetem, a Budapesti Metropolitan Egyetem és a Debreceni Egyetem négyfős csapatainak tíz óra állt rendelkezésükre, hogy feldolgozzák a komplex esettanulmányt és elkészítsék a vezetői összefoglalójukat. A hallgatók prezentációit a bírák egyebek mellett a megoldás szakszerűsége, kreativitása, gyakorlati megközelítése, realizálhatósága és az előadás meggyőző ereje alapján értékelték.

A kar egykori professzoráról elnevezett versenyen idén az első helyet a Lánchíd Advisory, a Budapesti Corvinus Egyetem csapata nyerte, a második helyezett az Alpha Consulting, a Babes-Bolyai Tudományegyetem csapata lett. A harmadik helyen hármas holtverseny alakult ki, az IKSZperts, a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának hallgatói a Nexus, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem és a Pannon Kalandorok, a Pannon Egyetem csapatával együtt állhatott fel a képzeletbeli dobogó harmadik fokára.


A DE GTK csapat tagjai Barta Inez (nemzetközi gazdálkodás alapszak), Pintye Lili Mirella (vezetés és szervezés mesterszak), Sebestyén Zsolt Máté (vezetés és szervezés mesterszak) és Silling Szintia Adriána (turizmus-vendéglátás alapszak) voltak, felkészítő tanáruk Boros József tanársegéd.

Sajtóközpont - ÉE