Japánból, Kínából, Indiából, Kanadából és Lengyelországból is érkeztek résztvevők, összesen több mint hetvenen az „International Joint Conference on Rough Sets 2019” című nemzetközi tanácskozásra, amelyen június 18-tól június 21-ig számolnak be a téma szakértői az életlenhalmaz-elmélet kutatásának legújabb eredményeiről. A konferencia helyszíneként egymást váltják az európai, ázsiai és amerikai országok, a mostani az első alkalom, hogy Magyarországon rendezik a neves vándorkonferenciát.
- Nagyon fontos pillanat a kar életében, hogy egy ilyen ragos tanácskozásnak ad otthont. Reményeink szerint ezzel a Debreceni Egyetem is felkerül az életlenhalmaz-elmélet világtérképére – fogalmazott a keddi megnyitón mondott köszöntőjében Mihálydeák Tamás, az Informatikai Kar dékánja, a konferencia elnöke.
A kari vezető a hirek.unideb.hu kérdésre elmondta, hogy 10-12 évvel ezelőtt kezdték az első életlenhalmaz-elméleti kutatásokat, s ma már külön csoport foglalkozik a membránszámításokkal, azaz a természetes folyamatok által motivált egyik nem-konvencionális számítási eljárással. A Számítógéptudományi Tanszék kutatóinak tudományos eredményeit a konferencián is bemutatják.
Az életlenhalmaz-elmélettel foglalkozó nemzetközi társaság, az International Rough Set Society elnöke, Davide Ciucci a dékáni köszöntőben elhangzottakra reagálva megerősítette, hogy a Debreceni Egyetem már rajta van azon a bizonyos térképen, s felidézte a közös kutatásokat, melyek a 2010-es évek elejére nyúlnak vissza.
Guoyin Wang, a konferencia társelnöke beszédében kiemelte, hogy a társaság számára is fontos, hogy új kapcsolatok épüljenek, ezért is öröm, hogy a története során először Magyarországon rendezik a tanácskozást, a Debreceni Egyetem pedig kiváló helyszínül szolgál.
A június 21-ig tartó konferencián 5 plenáris mellett 13 szekcióban több mint 40 előadást hallhatnak a résztvevők.
A konferencia részletes programja.
Sajtóiroda - TPL