Hamarosan újból pályán az egyetemista focisták

A DVSC hétvégi, MTK elleni bajnokija előtt, a Nagyerdei Stadionban tartották a Buzánszky Jenő Labdarúgó Egyetemi Kupa 2024/25-ös őszi szezonjának centenáriumi sorsolását, melyen számos díszvendég tette tiszteletét.

Jávor András, a DEAC elnöke az eseményen mondott köszöntőjében szót ejtett többek között Buzánszky személyiségéről, sugárzó és optimista természetéről. Részt vett a Nagyerdei Stadion Silver VIP termében tartott centenáriumi sorsoláson Lóczi Lászlóné Kovács Marianna, a DEAC ügyvezetője, Csont István, a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzatának elnöke, Korhut Mihály, a DEAC játékosa, Lente Lajos, a DE Sporttudományi Koordinációs Intézet munkatársa, Kulcsár Zsolt, a kupa ötletgazdája, valamint Sánta János, a kupa főszervezője is.

Az eseményen bejelentették: ezúttal 116, köztük több, külföldi hallgatókból álló csapat képviselteti magát a kupában.

Bács Zalán, a DEHÖK sportügyekért felelős elnöki megbízottja ismertette a „D7-D8” nevet viselő kampányt, mely az egyetemisták számára kedvezményes árú belépőjegyek vásárlását teszi lehetővé a nagyobb hazai meccseken. Ezentúl a kampány egyfajta játékként is funkcionál, hiszen azon csapatok, melyek a legtöbb jegyet regisztrálják a meccsekre, értékes nyereményekben részesülhetnek.

Az eseményről további részletek a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat honlapján olvashatók.