Győzelmi szériában

Újabb két fontos meccset nyert meg a DEAC jégkorongcsapata, és bravúrgyőzelmet arattak a kézilabdázók is szombaton. Zsinórban harmadik mérkőzésükön nyertek a futsalosok, nem sikerült viszont az újabb bravúr a kosárcsapatnak.

Jégkorong – háromból kettő megvan

Két találkozóját is megnyerte a hétvégén a DEAC jégkorongcsapata. Az egyetemisták péntek este a Corona Brasov együttesét verték 2-0-ra a Debreceni Jégcsarnokban, vagyis a kapus Hetényi Zoltán első shutout-jának örülhetett a publikum és a csapat. Vasárnap este folytatódott a DEAC sikerszériája. A fiúk a Dunaújvárosi Acélbikák otthonában nyertek 4-3-ra, ezzel fontos győzelmet arattak a harmadik helyért vívott harcban. David Musial vezetőedző a mérkőzést követő rövid nyilatkozatában a győzelem fontosságát emelte ki.

- Jól indult számunkra a mérkőzés, aztán úgy éreztem, többször is vitatható ítéletet hoztak a játékvezetők. Az 5 a 3 elleni szituációkkal nem értettem egyet. Ettől függetlenül nagyon örülök a három pontnak, ez egy igen fontos győzelem volt – összegzett a debreceni mester.

Hétfő este 20 órától újabb meccs vár a mieinkre, akkor az UTE vendége lesz a bronzérmes helyen állomásozó DEAC. A mérkőzést élőben közvetíti az M4 Sport.

Kosárlabda – Kecskeméten nem sikerült

14 pontos vereséget szenvedett a DEAC kosárlabdacsapata az NBI/A. 2. fordulójának nyitómérkőzésén. Ezúttal a kiváló első félidő, és Boriszov újabb nagyszerű teljesítménye sem volt elég, a Kecskemét a végére felőrölte a debreceni együttest. A fiúk 95-81-re maradtak alul a hírös városban. Berényi Sándor szerint figyelmetlen és fegyelmezetlen volt csapata.

- Ennek ellenére szerintem meg volt az esélyünk, hogy túldobjuk az ellenfelünket. A második félidőben sokkal agresszívabb volt a Kecskemét, mi pedig puhák lettünk, ez volt a döntő. Egy nagyon jó csapat otthonában kaptunk ki, jövő héten igyekszünk javítani hazai pályán – tekintett előre a fiatal tréner.

Futsal – újabb szép siker

Megérdemelt győzelmet aratott a DEAC a férfi futsal NB I-ben. Vékeiék 3-1-re nyertek a Rubeola Csömör ellen péntek este a DESOK-ban. Az egyetemi csapatban Szentes-Bíró Tamás kétszer, míg Kasuba Máté egyszer volt eredményes. A fiúk most az előkelő negyedik helyet foglalják el az élvonal tabelláján, igaz, 1-2 meccsel többet játszottak, mint a közvetlen riválisok.

Alaposan megszórta az Egert az NB II-ben szereplő női együttes vasárnap. A lányok 15-ször vették be ellenfelük kapuját, és mindössze egyetlen gólt kaptak a DESOK-ban.

Kézilabda – szenzációs szombat

Parádés játékkal, 25-24-re verte a 2018/2019-es bajnokságban eddig hibátlanul teljesítő Békést a DEAC férfi kézilabdacsapata. A két legénység nagyszerű iramú, parázs hangulatú találkozót játszott egymással szombat este a DESOK-ban. A debreceni kézisek minden labdáért a szívüket adták, és ezúttal is igazi csapatként arattak hatalmas meglepetésgyőzelmet.

Szabó Csaba edző a találkozó lefújása után azt mondta, a fiúk fejben nagyon összeszedettek voltak. - A siker egyik titka az volt, hogy taktikailag meg tudták valósítani azokat a dolgokat, amelyeket a videózás során elemeztünk. Nüansznyi hibákat találtunk a Békés védekezésében, és abból úgy gondolom, hogy tudtunk profitálni – mondta a tréner, aki ezúttal is hozzátette, egy óriási csapattal, nagyszerű srácokkal dolgozik.

A DEAC egyébként hihetetlen rajtot vett, négy meccsből hármat megnyert, s ezzel most a negyedik az NB I/B. keleti csoportjában.

Floorball – iksz a rangadón

9-9-es döntetlennel zárult az IBK Cartoon Heroes – Kinizsi – DEAC találkozó a floorball Salming OB I-ben. A debreceni egyetemisták erősen hiányos kerettel tudtak csak nekivágni a szombati, érdi meccsnek, így igen értékes a megszerzett egy pont.

Labdarúgás – vereség Szolnokon

A Jászberény bravúros legyőzését követően a DEAC futballistáinak „beletört a bicskájuk” a Szolnokba, a Tisza-parti együttes 5-1-re múlta felül Sáfár László alakulatát vasárnap délután a Tiszaligeti Stadionban.

A DEAC II. szintén gólgazdag meccset vívott a hétvégén. Katona László tanítványai hiába mattolták háromszor a Sárrétudvari védelmét, az ellenfél erre hat találattal felelt. A DASE a triplázó Németh Kevin vezérletével a Hajdúhadház otthonában diadalmaskodott 3-2-re, a gárda ebben a szezonban először hagyta el győztesen a játékteret.

Röplabda – Kaposváron nyitottak

3-1-es vereséggel indította az új bajnokságot a DEAC férfi röplabdacsapata. Fodor Antal tanítványai a Kaposvár vendégeként kaptak ki vasárnap az NB I. B- csoport alapszakaszában.

A lányok 3-0-s vereséget szenvedtek szombaton a Kispest SE otthonában az NB II. keleti csoportjában.

Tour de DE - Egyetemi Bringanap

Hagyományteremtő szándékkal szervez kerékpárnapot a Debreceni Egyetem Sporttudományi Intézete az egyetemi polgárok és a lakosság számára kedden. A bringatúra 15 órakor rajtol az egyetem főépülete elől, célja pedig a többi közt az, hogy a kerékpározás legyen trendi közlekedési forma az egyetemisták körében. Emellett szeretnének kialakítani egy egyetemi versenyzői bázist. Minden további részlet megtalálható az esemény Facebook-oldalán: https://www.facebook.com/events/481335312371145/

fotók: bb1.hu, Dunaújvárosi Acélbikák facebook