A konferencián több akadémiai doktor, egyetemi tanár és az adott témakörök legnevesebb hazai szakértői – köztük a Debreceni Egyetem Tüdőgyógyászati, valamint Gyermekgyógyászati Klinikájának jeles orvosai – tartanak a szimpóziumokkal együtt, több mint 25 előadást. A nemzetközi szakmai konferenciák programjaihoz hasonlóan a debreceni eseményen is a szakterületek legfontosabb kérdéseiről és legizgalmasabbnak tartott témáiról hallhatnak tudományos beszámolókat a résztvevők.
A Debreceni Egyetem képviseletében mások mellett Szilasi Mária, a Tüdőgyógyászati Klinika igazgatója is tart előadásokat. Témái közt szerepel a COPD (tüdőtágulás) és az asztma új terápiás lehetőségei, bemutatja a tavalyi londoni tüdőgyógyász kongresszus legújabb eredményeit, illetve vezetésével kerül sor a COPD kezelésének dilemmáiról szóló szimpóziumra is.
A Gyermekgyógyászati Klinikát Nagy Béla egyetemi docens képviseli, aki a pulmonális őssejtek szerepéről beszél majd a tüdő integritásának megtartásában. A szakmai továbbképzésen kiderül, mi történt a gyermek-tüdőgyógyászatban 2016-ban, megvitatják az allergia és védőoltások kapcsolatát, illetve szó lesz a 2017-es toxikológiai trendekről.
A szakmai továbbképzésen elsősorban a tüdőgyógyászat, az allergológia és immunológia legnevesebb szakemberei találkoznak, de a rendezvényre az ország minden területéről várják a csecsemő- és gyermekgyógyász, valamint a fül-orr-gégész szakorvosokat, háziorvosokat és szakdolgozókat.
A 9. Téli Amega Fórum részletes programja itt olvasható.
Sajtóiroda-MM