Foci-ünnep a DEAC-nál

Vidám családi nappal zárta a bajnoki évet az egyetemi klub labdarúgó szakosztálya szombaton. Kicsik és nagyok együtt ünnepelték az utánpótláscsapatok bajnoki sikereit. Nyert a megye II-es együttes, és versenyeztek vitorlázóink is.
DEAC családi nap – érmek, élmények
A labdarúgó szakosztály 30 együttesének tagjai – U7-től egészen a felnőtt csapatokig – kaptak meghívást a DEAC családi napjára. Több százan, ifjú labdarúgó-palánták, családtagjaik, edzőik ünnepelték együtt szombaton a mögöttünk hagyott szezont verőfényes napsütésben.
A szervezők közösségépítő céllal, számos izgalmas programmal várták a családokat. Az egyetem főépületében előadást hallhattak a szülők a szakosztály működéséről, a DEAC-pályán pedig ügyességi versenyek, teqball, célba- és büntetőrúgó versenyen is összemérhették tudásukat a fiatalok és idősebbek, sőt, kipróbálhatták az egyetemi sportközpont nemrég épült, gyönyörű strandfoci-pályáját is. A fiatalok kora délután ünnepélyes éremátadón vehették át a bajnoki szezonban kiérdemelt medáljaikat.

Labdarúgás – egy ötös búcsúzóul
A szezon utolsó bajnoki találkozóját játszotta ugyanezen a napon a DEAC megye II-es alakulata. A csapat bajnokhoz méltó magabiztos, 5-1-es sikert aratott a Komádi felett, így zsinórban tizenkilencedszer nem talált legyőzőre. Az egyetemisták 24 győzelemmel, két döntetlennel és mindössze egyetlen vereséggel nyerték meg a megye II. déli csoportjának pontvadászatát, s jövőre a megye I-ben szerepelhetnek.

Vitorlázás – vízen a DEAC vitorlázói
DEAC-os résztvevője is volt a Dragon Országos Bajnokságnak, valamint az Európa-bajnokság küzdelmeinek a közelmúltban Balatonfüreden. A McArthur nevű vitorlás hajót Szűcs István kormányozta, a legénységében pedig ott volt a DEAC másik oszlopos tagja, Stündl László, valamint egy budapesti társuk is. A trió az összetett 10. helyen végzett az ob mezőnyében. Stündl László a viadal után azt mondta: összességében elégedettnek kell lenniük.
- Sajnos nincs elég időnk, lehetőségünk az edzésekre, gyakorlásra. A világ és Európa élmezőnye évi 200 napot is vitorlázik, tehát vagy versenyez vagy épp a következő viadalra készül. A hazai versenyzők közül ennek töredéke is csak a Balaton közelében élőknek adatik meg. Debreceni vitorlázóként a DEAC versenyzője vagyok. Bár már több mint 20 éve vagyok e gyönyörű sport szerelmese, a komoly pályaversenyzést csak 2017-ben kezdtem el. Úgy gondolom, hogy az évi 2-3 hazai, esetleg 1 külföldi verseny még belefér az időbeosztásunkba, azonban továbbra is megmaradunk jó értelemben vett amatőrnek. Ez a két verseny is kiváló lehetőséget biztosított arra, hogy a hajókezelési, vitorlaállítási és taktikai tudásunkat a világ legjobbjai közelében csiszolhassuk – tette hozzá a sportoló.