Egyetemi Élet – tavaszi hírekkel

Tanári Bálon búcsúztak a tanulmányaik befejezése előtt álló tanárszakos hallgatók a Debreceni Egyetemtől. A kultúra, a környezet, az épített környezet, a design, a divat és a fogyasztás egymásra gyakorolt hatásáról tanácskoztak a BTK Művészeti Központjának szervezésében a szakemberek. Jól szerepeltek a debreceni hallgatók és oktatók a II. Semmelweis Nemzetközi Rövidpályás Úszó Kupán – egyebek mellett ezekről lehet olvasni az Egyetemi Élet áprilisi számában.

Ismét megrendezték a Debreceni Egyetem Főépületének Díszudvarán a Tanári Bált, melynek elsődleges célja, hogy a tanulmányaik befejezése előtt álló tanárszakos hallgatók méltó búcsút vegyenek az intézménytől. A rendezvény szervezője annak a négy karnak a hallgatói önkormányzata volt, mely a tanárképzésben aktív szerepet vállal: a Bölcsészettudományi, a Természettudományi és Technológiai, az Informatikai, valamint a Zeneművészeti Kar. Az est folyamán a Pedagógusképző Központ főigazgatója is köszöntötte az egybegyűlteket, Forisek Péter a tanárképzés összetettségét hangsúlyozta.

Mi a (m)érték?! – Kultúra – környezet – épített környezet – design – divat – fogyasztás címmel tanácskozásra hívta az ezekről tudományos kutatásokat folytató szakembereket, doktorjelölteket és hallgatókat a BTK Művészeti Központja. Interdiszciplináris konferenciáról lévén szó, a szekciók is eszerint építkeztek, így a résztvevők nemcsak saját tudományterületük kérdéseivel találkoztak, hanem más tudományos területeken folyó kutatásokba is bepillantást nyerhettek – olvasható a 9. és 10. oldalon.

Egyre több mesterséges intelligencia-modell jelenik meg, melynek következtében ma már egyre kevesebb olyan tartalommal lehet találkozni az interneten, amely nem köthető valamilyen formában az AI-hoz. Rengeteg filmben foglalkoznak ezzel a témával, például a robotok és a mesterséges intelligencia veszélyeivel. Viszont a sokkal valósabb problémáról, arról, hogy ezek működtetéséhez rengeteg energiára van szükség, kevesen beszélnek – írják a lap egyik ZölDEbbítő oldalán.
 
A Fedezd fel Debrecen utcáit! sorozat ezúttal Debrecen környéki, akár biciklivel is elérhető, helytörténeti emlékekben is bővelkedő erdős területeket ajánl. A várostól keletre, félkörívben húzódó Erdőspusztákról azt írják, változatos, gazdag élővilággal rendelkezik. Erdői főleg száraz homoki és gyöngyvirágos tölgyesek. A területén az 1970-es években számos mesterséges tavat alakítottak ki szabadidős céllal, így jöttek létre a Fancsikai-tavak, a Vekeri-tó, a Mézeshegyi-tavak, a Halápi-tavak, a Bodzás-tó és a Hármashegyi-tó, melyek egy része jelenleg is kedvelt horgász- és kirándulóhely.

Puskás Péter aktív szerepet vállal a Debreceni Egyetem közéletében: tanárszakos hallgató, egykori DEAC Gladiators-játékos, a Bölcsészettudományi Kar Hallgatói Önkormányzatának tanulmányi és szociális alelnökeként segíti a hozzá forduló hallgatókat. A számos terület iránt érdeklődő hallgatót amerikai tanulmányairól, az amerikai futball szeretetéről és az 59. Super Bowlról kérdezte az Egyetemi Élet újságírója.

Jól szerepeltek a Debreceni Egyetem hallgatói és oktatói a Budapesten tartott II. Semmelweis Nemzetközi Rövidpályás Úszó Kupán, mely különleges lehetőséget kínált a szenior úszók és a fiatal versenyzők közös megmérettetésére. A verseny célja az volt, hogy hidat képezzen a generációk között, és népszerűsítse a szenior úszást a fiatalabb korosztály körében. Az eseményen 337 úszó állt rajtkőre, köztük a Debreceni Egyetem nyolc hallgatója. Az egyetemisták számára külön korcsoportot alakítottak ki, amelyben versenyzőink több érmet és pontszerző helyezést értek el.


Sajtóközpont - OCs