Egy élet munkáját ismerték el a Zeneművészeti Karon

Jubileumi diplomaosztó ünnepségen köszöntötte tizenhat egykori hallgatóját a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara. Az intézmény zeneművészei arany, gyémánt és vas oklevelet vehettek át diplomaszerzésük évfordulója alkalmából.

A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán ötven, hatvan, illetve hatvanöt évvel ezelőtt végzett tanárok kaptak jubileumi díszokleveleket. Az arany, gyémánt és vas diplomákat Pless Attila általános dékánhelyettes adta át a tizenhat zenetanárnak a kar Liszt termében szombaton tartott ünnepségen.

A dékánhelyettes a Zeneművészeti Kar dékánja, Lakatos Péter szavait idézte az egykori hallgatók előtt.

- Szívből gratulálók a jubileumi diplomájukhoz és ahhoz az életpályához, ami e mögött van. Hálásan köszönjük a kitartást, az elkötelezettséget, amivel képviselték a magas zenei kultúrába vetett hitünket. Visszatekintve az elmúlt évtizedekre, azt kívánom, örömmel mondhassák, hogy megérte. Élvezzék pályájuk gyümölcseit, szép emlékeit. Az Alma Mater jelenlegi vezetősége hálával tartozik önöknek mindazért, amit közös ügyünk, a klasszikus zene missziója érdekében tettek – idézte a dékán szavait Pless Attila.

A jubileumi diplomások alsófokú hegedű-, szolfézs- és általános iskolai énektanár, alsófokú gordonka-, szolfézs- és általános iskolai énektanár, alsófokú zongora-, szolfézs- és általános iskolai énektanár, alsófokú fuvola-, szolfézs- és általános iskolai énektanár, alsófokú gordonkatanár, alsófokú hegedűtanár, alapfokú klarinéttanár, zeneiskolai zongora- és szolfézstanár, zeneiskolai gordonka- és szolfézstanár, valamint zeneiskolai fuvola- és szolfézstanár szakokon végeztek.

A Zeneművészeti Kar jubileumi diplomaosztóján a hagyományoknak megfelelően a kar egy oktatója játszott a Liszt terem színpadán, ezúttal Pless Attila dékánhelyettes Bach és Schubert darabokkal köszöntötte a jubileumi diplomásokat.

Sajtóközpont – BZ