Az A-MEN FC az ősz bajnoka

Kétnapos futballünnepet tartott a Debreceni Egyetem február 22-én és 23-án. A kapitányi kerekasztal-beszélgetésen a magyar futball jövőjéről tanácskoztak, míg a pályán eldőlt a Buzánszky Kupa és Kozma Mihály Futsal Kupa aranyérmeinek sorsa.

A rendezvénysorozat első napján sajtótájékoztatót tartottak az egyetem vezetői és az intézmény labdarúgótornáinak, a Buzánszky Jenő Labdarúgó Egyetemi Kupa és az idén évtizedes jubileumát ünneplő Kozma Mihály Futsal Kupa szervezői a Böszörményi úti Campuson. A Debreceni Egyetem kancellárja, Bács Zoltán kiemelte, hogy a Buzánszky Kupa idén elnyerte az Év Szabadidős Sporteseménye Díjat.

Az elismerést a Magyar Sportújságírók Szövetsége ítélte oda a 20 éve folyamatosan megrendezett egyetemi bajnokságnak. A díj pedig országos figyelmet irányított a Buzánszky Kupára – jegyezte meg az egyetemi vezető. Kozma Mihály, a debreceni futsal egyik ikonja a róla elnevezett kupa megalapításának 10 éves évfordulója alkalmából szólt az egyetemi futsal megalakulásának történetéről, és kiemelte, hogy a futsal a gyors gondolkodás és a sok döntés miatt kifejezetten az egyetemisták sportja.

A Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat Sportbizottságának elnöke, Sánta János pedig arra emlékeztetett, hogy a Hallgatói Önkormányzat a kezdetektől támogatója a kupának, ezzel is erősítve, hogy a sport és az egyetemi élet elválaszthatatlan egymástól.

A kerekasztal-beszélgetésen részt vett Gellei Imre, korábbi MLSZ szövetségi kapitány, valamint Kozma Mihály és Mucha József korábbi futsal szakvezetők. A moderátor Magyar Zoltán, a Parlamenti Válogatott szövetségi kapitánya volt. A sajtótájékoztatón és az azt követő kerekasztal-beszélgetésen megemlékeztek a legendás labdarúgóról, a hét éve elhunyt Buzánszky Jenőről, a kupa névadójáról.

A második napon, szerdán izgalmas mérkőzéseken döntötték el a csapatok, ki nyeri idén az őszi szezon trófeáit. Megmérkőztek egymással a BJLEK legjobb csapatai és a Debreceni Egyetem futsaltornájának legkiemelkedőbb gárdái. A harmadik és a második divízió döntősei után a női liga legjobb két kispályás, illetve futsalalakulata játszott egymás ellen. Végül a Kozma Mihály Futsal Kupa és a Szuperliga döntői következtek.  Érdekesség, hogy ez utóbbi két összecsapást ugyanaz a két csapat, a Botafogo és az A-MEN FC vívta egymással. A mérkőzések között a DEAC Cheerleaders hölgyei szórakoztatták a közönséget.

A harmadik divíziót a BRO FC nyerte, a második liga aranyérmese a Suhancos lett. A lányoknál a Sinter Ladies FC bizonyult a legjobbnak. A legmagasabb szintű kispályás bajnokságot, a Szuperligát a futsalválogatott korábbi csapatkapitányával, Trencsényi Jánossal felálló A-MEN FC nyerte, akárcsak a Kozma Mihály Futsal Kupát. Mindkét sorozat aranymeccsén a Botafogot múlták felül. A tornák legértékesebb játékosa Trencsényi János lett.

Az őszi félév aranyérmesei:

Lányok – Sinter Ladies FC

Szuperliga – A-MEN FC

II. divízió - Suhancos

III. divízió – BRO FC

Kozma Mihály Futsal Kupa – A-MEN FC

További részleteket a DEHÖK cikkében olvashatnak.

Sajtóiroda – PKZs.