A test és a lélek egészsége gyermekrajzokon

Nagy sikerrel zárult az a rajzpályázat, amit alsó tagozatos általános iskolásoknak hirdetett a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kara és a PHOENIX Pharma Zrt. A felhívásra több mint hatszáz rajz érkezett. A jelentkezők feladata az volt, hogy alkotásaikkal mutassák meg, mit tehetünk az egészségünkért.

A Gyógyszerésztudományi Kar új épületében rendezett ünnepélyes díjátadón a nyerteseket játékboltban levásárolható ajándékutalványokkal jutalmazták.

- A Debreceni Egyetem elkötelezett a társadalmi felelősségvállalásban és a Gyógyszerésztudományi Kar élen jár ennek a megvalósításában – emelte ki a rendezvényen Bartha Elek oktatási rektorhelyettes.

A Gyógyszerésztudományi Kar dékánja hozzátette: rendkívül fontos már általános iskolás korban közel hozni a természettudományokat a gyermekekhez, illetve kulcsszerepe van az egészségtudatos életre nevelésnek, hiszen ez a későbbiekben az ő életüket, az egészség fenntartását szolgálja majd.

- A beérkezett művek nagyon színesek és izgalmasak voltak, egyesek az egészséges táplálkozást, mások a sportos életmódot, a szabadban történő mozgást, valamint a test mellett a lélek egészségét is kiemelték – sorolta Bácskay Ildikó.

Havas Gabriella, a PHOENIX Pharma Zrt. regionális kereskedelmi igazgatója arról beszélt: nagy öröm volt számára, hogy a rajzokon az egészséges életmód mellett a közösség ereje, a családdal és barátokkal történő kapcsolódás is megjelent.

A második alkalommal meghirdetett rajzpályázatra beküldött alkotásokat szakmai zsűri értékelte, melynek végén az első helyezett Szabó Béla Dominik, a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gimnáziuma és Általános Iskolája Arany János téri feladatellátási hely 3. osztályos tanulója lett. A második helyen Gulyás Panna Ilona, a Zuglói Munkácsy Mihály Általános Iskola 4. osztályos diákja végzett. A harmadik helyet pedig Bökönyi Laurának, a Debreceni Kazinczy Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 1. osztályos növendékének ítélték oda.

A különdíjat az 1-2. osztályosok kategóriájában Miskolczi Molli Bella, a Debreceni Benedek Elek Általános Iskola másodikos tanulója, a 3-4. osztályos kategóriában Hoffer Anna Bíborka, a Nagymarosi Kittenberger Kálmán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 4. osztályos diákja érdemelte ki.

Bár a versenyt alsó tagozatosoknak hirdették meg, sok felsős is készített rajzot. Ebben a mezőnyben a zsűri Gari Krisztofert, az Encsencs-Penészlek-Nyírvasvári Általános Iskola Penészleki Tagintézménye 6. osztályosát részesítette különdíjban.

A közönségdíjat a DE GYTK Facebook-oldalán legtöbb, 1200 szavazatot gyűjtött rajz alkotója, Gazsó Adél kapta, aki a táborfalvai Csurgay Franciska Általános Iskola első osztályába jár.

Sajtóközpont – OCs