Tanártovábbképzés az üzleti életről

Jubileumi, tizedik alkalommal szervezi meg közös továbbképzését április 2-4. között a Debreceni Egyetem (DE) és a Debrecen Business Service Centers (DBSC) Kerekasztal. A gyakorlatorientált ismereteket ezúttal a Debreceni Tankerület intézményeinek tíz oktatója sajátíthatja el.

Az Üzleti szolgáltatások a gyakorlatban, pedagógus-továbbképzés a középfokú szakmai szakképzés minőségének javítása érdekében című akkreditált továbbképzést azzal a céllal indította a DE és a DBSC Kerekasztal, hogy a tanárok – intézményvezetők, helyettesek, munkaközösségvezetők – betekintést nyerjenek az üzleti szektor mindennapjaiba, és olyan gyakorlati ismereteket szerezzenek, amelyeket beépítve a középiskolai oktatásba elősegíthetik, hogy a diákok a későbbiekben sikerrel illeszkedjenek be a munka világába.

- Ez a képzés némileg eltér a megszokottaktól, hiszen nem egy szaktantárgyhoz kapcsolódva nyújt lehetőséget arra, hogy a pedagógusok elmélyedjenek egy adott témában, hanem az egyetem, az oktatásban résztvevők és az üzleti szolgáltató szektor közötti együttműködésnek köszönhetően ez utóbbiról nyújt naprakész ismereteket. Ennek köszönhetően a céges világról szerzett gyakorlati információkat felhasználva a pedagógusok hiteles tájékoztatást tudnak adni pályaválasztás előtt álló diákjaiknak, segítve őket és szüleiket is döntésben – fogalmazott a képzés megnyitóján Csatár Péter, a DE Bölcsészettudományi Kar (BTK) stratégiai és gazdasági dékánhelyettese.

Az egyetem és a DBSC Kerekasztal együttműködése 2018-ra nyúlik vissza, azóta számos workshopot, nyílt napot és több különböző kurzust is szerveztek közösen, 2020-ban pedig elindították a nemzetközi szinten is egyedülálló akkreditált továbbképzést, amelyben most harmadik alkalommal vesznek részt a Debreceni Tankerület pedagógusai.

– Korábban az intézményigazgatók, majd a helyettesek gyarapították üzleti ismereteiket a kurzusnak köszönhetően, a mostani alkalommal pedig tíz iskola tíz munkaközösségvezetője vesz részt a továbbképzésen, hogy olyan hasznos tudást szerezzenek, amit hiteles információként adhatnak majd tovább diákjaiknak, felkészítve őket a „nagybetűs életre”, jelentse az akár a továbbtanulást, akár az elhelyezkedést a munkaerőpiacon – hangsúlyozta Türk László, a Debreceni Tankerületi Központ igazgatója.

A gyakorlati ismeretek átadásáról a DBSC keretében együttműködő hét vállalat – 4iG Nyrt., British Telecommunications, Deutsche Telekom IT Solutions, DIEHL Aviation Hungary Kft., Flowserve Hungary Services Kft., NI Hungary Kft., Transcosmos Kft. – munkatársai gondoskodnak.

– Feladatunk, hogy közösen tegyünk a jövő generációjáért azzal a céllal, hogy minél több tehetséges, a középiskolákból és az egyetemről kikerülő fiatal találja meg helyét, elsősorban a város és régió üzleti szolgáltató szektorában – emelte ki Kissné Nyéki Éva, a DBSC Kerekasztal projektvezetője.

A program keretében a tanárok 15 órás elméleti, valamint 15 órás, a különböző cégeknél eltöltött, mentorálással kísért gyakorlati oktatásban vesznek részt.

A DE BTK és a DBSC Kerekasztal speciális képzését az indulás óta több mint 120 pedagógus végezte el sikeresen.

Sajtóközpont – BZs