Sikerekben gazdag tanévet zárt a Zeneművészeti Kar

Nyolcvanegy hallgató kapta meg oklevelét szombaton a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar diplomaosztó ünnepségén a Liszt teremben. Lakatos Péter dékán köszöntőjében arról beszélt, hogy ez az év is bővelkedett szakmai sikerekben, a hallgatók ezúttal is tartalmassá és eredményessé tették a tanévet. A kari vezető méltatta az oktatók szakmai munkáját és összefoglalta a meghatározó mérföldköveket, a zenei versenyeken elért eredményeket.

A 2024/2025-ös tanévben nappali és levelező tagozaton összesen nyolcvanegy jelölt tett eleget az oklevélkiadás feltételeinek a Zeneművészet Karon. Klasszikus hangszer szakirányon huszonhárom, klasszikus ének szakirányon négy, klasszikus hangszerművész mesterképzési szakon huszonhárom, karmester mesterképzési szakon fúvószenekari karnagy szakirányon két, klasszikus énekművész mesterképzési szakon oratórium- és dalének szakirányon egy, klasszikus énekművész mesterképzési szakon operaének szakirányon két hallgató, zenetanár osztatlan képzési szakon tizenhárom, zeneművésztanár osztatlan képzési szakon egy, zenetanár mesterképzési szakon öt, zeneművésztanár mesterképzési szakon pedig hét egyetemista vehette át diplomáját.

Lakatos Péter dékán köszöntőjében méltatta azokat a tehetséges egyetemistákat, akik az elmúlt tanévben kiemelkedően szerepeltek a különféle zenei megmérettetéseken, valamint elismerően beszélt azokról az oktatókról is, akik magas színvonalú szakmai munkájukkal segítették a hallgatók felkészülését.

- A mostani egy kiváló alkalom arra, hogy megemlékezzünk az eltelt tanévről, mely sűrű, izgalmas és programokkal teli időszak volt a kar hallgatói és oktatói számára. Természetesen nem lehet mindent felsorolni, de azért érdemes hangsúlyozni, hogy a karnak otthont adó épületben már az ötvenedik tanévet tarthattuk meg. Hálásak vagyunk a nagy elődöknek, akik mindezt lehetővé tették és igyekszünk méltó módon folytatni az általuk elkezdett munkát. Az oktatás szempontjából is emlékezetes volt ez az év, hiszen elindulhatott a karon a posztgraduális előadóművészet képzés, illetve több éven át tartó előkészítés után egy izgalmas fúvószenekari együttes is létrejöhetett annak érdekében, hogy a kar részt vehessen különböző sporteseményeken és megmutathassuk magunkat. Fontos momentuma a tanévnek, hogy megkezdődött a doktori iskola alapítása, ez a folyamat remélhetően hamarosan sikeresen zárul. Érdemes megemlíteni azt is, hogy idén lehetőséget kaptunk arra, hogy a Csokonai Nemzeti Színházban a Hoffmann meséinek rövidített, karra szabott verzióját adhassák elő az énekes hallgatóink, bízunk abban, hogy a továbbiakban is folytathatjuk majd ezt az együttműködést. Összességében egy sikerekben gazdag és eredményes tanévet zárt a Zeneművészeti Kar, ezért köszönet jár minden oktatónak és azoknak is, akik a háttérben az adminisztrációs feladatokat végezték, a kar működéséért és létezéséért dolgoztak, valamint azoknak a hallgatóknak, akik tartalmassá és eredményessé tették az évet – fogalmazott a kari vezető.

A dékán kiemelte azokat a rendezvényeket, melyeken a ZK hallgatói sikeresen szerepeltek: az Országos Karvezető Versenyen első helyet, a Fiatal Karvezetők Országos Versenyén egy első, egy második és egy harmadik helyezést, az Országos Klarinétversenyen a rektori különdíj mellett egy első és egy második, a XXI. Országos Dohnányi Ernő Kamarazenei Találkozón és Versenyen három kiemelt nívódíjat és két rektori különdíjat, a Rézfúvós és Ütőhangszeres Találkozón és Versenyen két első, három második és két harmadik helyet értek el a hallgatók, két egyetemista rektori különdíjat is kapott. Lakatos Péter megjegyezte azt is, hogy idén nemzetközivé bővül a hagyományos V. Zenepedagógiai Konferencia, első alkalommal rendezte meg a ZK az Országos Oboa és Fagott versenyt, teltházas koncerttel ünnepelte fennállásának ötvenéves évfordulóját a Bárdos Lajos Leánykar és kari sikerekkel zárult a Petrovics Emil énekverseny is.

A diplomaosztón megemlékeztek azokról az oktatókról, akik valamilyen elismeréssel gazdagodtak az elmúlt hónapokban: Bátori Évát, a Magánének Tanszék vezetőjét, operaénekest, érdemes és kiváló művészt a Halhatatlanok társulatának tagjává választották, Gál Tamás, a kar mesteroktatója, Liszt Ferenc-díjas karmester, érdemes művész pedig a Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozatának kitüntetésében részesült. 



Sajtóközpont - BZ