Robotbemutatóval is készül a Műszaki Kar

Nyílt napra és szülői értekezletre várja a műszaki tudományok iránt érdeklődő, felsőoktatási jelentkezés előtt álló középiskolásokat és hozzátartozóikat a Debreceni Egyetem Műszaki Kara. A rendezvényen tájékozódni lehet majd a szakokról, a pontszámításról, a duális képzésről, az ösztöndíjakról, a korszerű laborokról és a hallgatói élettel kapcsolatos tudnivalókról. A vendégeket három robot üdvözli majd.

Január 22-én, szerdán tartja nyílt napját és szülői értekezletét a Debreceni Egyetem Műszaki Kara. Az új épület földszinti Aulájában délben robotbemutatóval kezdődik a program, melyen a játékos kis Nao, egy nagyobb, ipari célokra is használható és magyarul is tudó pincérrobot, valamint egy kétlábú humanoid köszönti majd az érkezőket. A pincérrobottal arról lehet majd beszélgetni, milyen képzéseket kínál a DE MK.

Az általános tájékoztató 12:30-kor kezdődik az A épület U.0.0.1 előadótermében, ahol a Műszaki Kar oktatási dékánhelyettese a képzési palettáról tart ismertetőt. Az elmúlt években tapasztalt nagy érdeklődés miatt az előadást a szomszédos U.0.0.2-es és U.0.0.3-as előadótermekben kivetítik.

A folytatásban, 13 és 15 óra között a kar valamennyi tanszéke képviselteti magát a szakok bemutatásával. Az érdeklődők gyakorlatorientált képzéseket, 7 alap- és 13 mesterszakot, az új doktori iskolát és 14 szakirányú továbbképzési szakot ismerhetnek meg.

A rendezvényre érkező diákok játékok segítségével kipróbálhatják magukat egy-egy műszaki területen, megismerhetik a különböző műszaki pályák világát. Pecséteket gyűjtve pedig nyereményjátékon is részt lehet majd venni.
 
A program részeként 15 órakor felvételi tájékoztató és szülői értekezlet kezdődik. Az U.0.0.1 előadóteremben a kar illetékesei a felvételi útvesztőjében segítenek a fiataloknak eligazodni, továbbá a kollégiumi elhelyezési lehetőségekről is tájékoztatást adnak.

A robotok szereplésével kapcsolatban Korondi Péter, a Műszaki Kar egyetemi tanára elmondta: több területen, így a robotika területén is a DE MK rendelkezik (illetve fog rendelkezni a következő félévtől) a legjobb laboratóriumi infrastruktúrával Magyarországon, itt tudják a leggyakorlatiasabb robotikai képzést nyújtani a magyar műszaki felsőoktatásban.

- A szociális robotika területén a magyar egyetemek között nálunk folyik a legtöbb eredményt felmutató tudományos kutatás. E területen kiterjedt nemzetközi kapcsolatrendszerünk van, jelen vagyunk nagy nemzetközi szakmai szervezetekben az egyszerű tagságtól az elnöki pozícióig több szinten, ezért segíteni tudjuk a hallgatóink kilépését a nemzetközi porondra – fogalmazott Korondi Péter.

A DE MK nyílt napon és szülő értekezleten való részvételhez online regisztráció szükséges, melynek adatlapja itt érhető el.

A rendezvény részletei ezen az oldalon, a Facebookon, vagy az Instagrammon is megtalálhatók.


Sajtóközpont - OCs