Parádés kezdés az Erste Ligában

Remek teljesítménnyel győzött a magyar bajnoki címvédő Ferencváros ellen a Debreceni Egyetem jégkorongcsapata. Nyertek a kézilabdázók is, míg a labdarúgók megnehezítették az NB II-es ellenfelük dolgát.

Jégkorong
Pénteken hazai pályán, a magyar bajnok Ferencváros ellen kezdte a 2024/25-ös szezont a DEAC jégkorongcsapata. Az Erste Liga első fordulójában a fekete-fehérek parádés játékkal 7-4-es győzelmet arattak. A sikerből oroszlánrészt vállalt a nyáron igazolt orosz támadó, Jevgenyij Mozer, aki két gólt szerzett, emellett kiosztott két gólpasszt is.

- Mindig jó érzés nyerni, a hazai siker pedig különösen édes. Örülök, hogy hozzá tudtam tenni valamit a három pont itthon tartásához! Sok helyzetet alakítottunk ki, ám természetesen nem sikerült mindet értékesítenünk. Kaptunk négy gólt, ami nem kevés, de nem baj, hiszen héttel válaszoltunk rá – mondta Jevgenyij Mozer, aki hozzátette: úgy véli, hamar be tudott illeszkedni a gárdába, és remek a hangulat az öltözőben. - A társaktól nagyon sok biztatást kapunk mi, újak, ez nagyon jólesik. Ahogyan az is, mennyire érezhető volt a debreceni szurkolók támogatása. Ez rendkívüli segítséget jelentett pénteken, köszönet nekik ezért – zárta az orosz csatár.

Labdarúgás
Eggyel magasabb osztályban szereplő ellenfél várt a DEAC labdarúgóira a Magyar Kupában. A BVSC ráadásul még veretlen az NB II-ben, tehát nem ígérkezett könnyűnek a találkozó, ehhez képest az egyetemisták alaposan megnehezítették a fővárosiak dolgát, a rendes játékidő gól nélküli döntetlennel zárult. Hosszabbítás következett, amiben már a vendégek bebiztosították a győzelmet, és 2-0-s sikerrel ők jutottak a következő körbe.

Kézilabda
A DEAC kézilabdacsapata az NB I/B 2. fordulójában az újonc Százhalombattát fogadta szombat este a DESOK-ban. A fekete-fehérek végig vezetve magabiztos, 37-30-as győzelmet arattak.