Hallgatók a páston

A Debreceni Egyetem szervezi idén a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Vívó Bajnokságot (MEFOB). A hazai felsőoktatásban tanuló vívók két napon át egyéniben és csapatban küzdhetnek egymással kard, tőr és párbajtőr fegyvernemekben.

A Magyar Vívó Szövetség elnökségének döntése értelmében nézők nélkül rendezik meg a mostani viadalt. A szervezők az elmúlt évekhez hasonlóan ezúttal is népes mezőnyre számítanak.

A két napon át tartó bajnokságon a Debreceni Egyetemet Mihály Kata, Pártos Zsófia, Fedor Tamara, Babinszki Dóra, Karina Pilar Lalangui Bustamante női párbajtőrözők képviselik. Utóbbi hallgató a női tőrözők mezőnyében is érdekelt lesz. A női kardozóknál Simon Petronella, a férfi párbajtőrözőknél pedig Bíró Dávid lép majd pástra a DE színeiben.

A viadal védnöke Mocsai Lajos, a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) elnöke, Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora, Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem kancellárja, Balogh László, egyetemi docens, a DE Sporttudományi Koordinációs Intézet igazgatója, Csampa Zsolt, a Magyar Vívó Szövetség elnöke és Kamuti Jenő, a Nemzetközi Fair-Play Bizottság elnöke.

A vívó MEFOB május 8-án, szombaton 10 órakor a férfi párbajtőrözők egyéni küzdelmeivel kezdődik. Vasárnap szintén 10-kor lépnek majd pástra a versenyzők a Békessy Béla Vívócentrumban.

A program:

2021. május 8. szombat