Nemzetközi sportnap az egyetemen

Több száz hallgató, oktató és dolgozó sportolt együtt szerdán a Debreceni Egyetemen. Második alkalommal rendezték meg a Nemzetközi Egyetemi Sportnapot.

A rendezvényen öt sportágban lehetett nevezni. A résztvevők aerobikozhattak, sakk, kispályás foci és kosárlabda tornákon versenyezhettek, a kondiparkban pedig BeStrong bajnokságban mutathatták meg erejüket, ügyességüket.

A programokon 450-en sportoltak, a versenyeket a DESOK csarnokban, a DEAC műfüves pályáin és a DEAC Sporttelepen lévő kondiparkban rendezték.

A Debreceni Egyetem, a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség kezdeményezéséhez csatlakozott, a mérkőzéseket az egyetem Sporttudományi Intézete és a Sportirodája szervezte.

A Nemzetközi Egyetemi Sportnappal a szervezők célja a sportolás népszerűsítése, valamint erősíteni szeretnék a sportkapcsolatokat a Debreceni Egyetemen tanuló hallgatók között.

Eredmények:

B33 kosárlabda