Megjelent az Egyetemi Élet

A Hallgatói Önkormányzat régi-új elnökéről, a Food Day-ről és Klebelsberg Kunó szobrának felavatásáról is olvashatnak az Egyetemi Élet legújabb számában. A lap emellett beszámolót közöl a sárgulásról és a DEAC csapatainak mérkőzéseiről is.

- Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézetet alapított a Debreceni Egyetem, hogy a hallgatókhoz is eljusson az a vállalkozói szemlélet, amit leginkább a gyakorlati szakemberektől lehet elsajátítani – jelentette be Bács Zoltán, kancellár a GE Beszállítói Fórumán. A május 11-ei rendezvényről részletes összefoglaló jelent meg az Egyetemi Életben. Gróf Klebelsberg Kunó bronzszobrának leleplezéséről is beszámol az egyetemi lap. Juha Richárd alkotását május 15-én avatták fel a Főépület előtt.

A Debreceni Egyetem hallgatói ismét Bognár István Ádámot választották a DEHÖK elnökévé. A vele készített interjúból kiderül többek között az is, hogy a következő két év egyik legfontosabb feladatának a DE Mentor program elindítását tartja, amely hasznos tanácsokkal segíti a hallgatókat az egyetemi életben való eligazodásban.

Különleges fogásokból sem volt hiány az International Food Day idei rendezvényén, ahol húsz nemzet ételeit kóstolhatták meg az érdeklődők. Az Egyetemi Élet képes összeállítást közöl a gasztronómiai fesztiválról. A medikus maratonról, a sárgulók felvonulásáról és a műszakisok fesztiváljáról is sok érdekességet tudhatnak meg az Egyetemi Élet olvasói. A legfrissebb szám a Debreceni Egyetem bajnok vízilabdázóiról, valamint a DEAC NB I-es kosár- és labdarúgócsapatainak eredményeiről is részletesen beszámol.

Sajtóiroda