Megjelent az Egyetemi Élet

Európai Egyetemi Játékokat rendez az egyetem – a sikerről az Egyetemi Élet is beszámol. Emellett a karriernapról, a szenátus üléséről, a debreceni jégkorong új távlatairól, és az idei Campus Fesztiválról is olvashatnak az egyetemi lap legújabb számában.

A Debreceni és a Miskolci Egyetem közösen rendezi meg az Európai Egyetemi Játékokat (EUG) 2024-ben. Az 1965-ös budapesti 4. nyári Universiadé után minden idők legnagyobb létszámú nemzetközi egyetemi multisport eseményének lesz házigazdája Magyarország. 13 sportágban és két demonstratív sportágban mérhetik össze tudásukat és erejüket a versenyzők több mint 40 ország egyeteméről – írja a májusi Egyetemi Élet.

A karok, köznevelési intézmények, központi egységek belső költségvetése mellett egy új egyetemi kitüntetés, a Klebelsberg Kunó-díj alapításáról is döntött április 19-ei ülésén a Debreceni Egyetem Szenátusa – derül ki az újság összefoglalójából.

Jégkorongszakosztályt alapított a Debreceni Egyetem Atlétikai Club. Újra lesz tehát felnőtt ERSTE Ligás jégkorongcsapata a városnak, amely Debrecen támogatásával, a DEAC színeiben versenyez.  A tervekről az Egyetemi Életből tudhatnak meg többet.

Arról is olvashatnak, hogy több ezren vettek részt az áprilisi állásbörzén és karriernapon a Debreceni Egyetemen. A fiatalok közel száz cég ajánlatai közül válogathattak, ugyanakkor karriertanácsadás, próba-állásinterjúk és ösztöndíj-lehetőségek is várták a hallgatókat.

Európában egyedülálló, digitális fogtechnikus alapképzés indítását tervezi a DE Fogorvostudományi Kara, amely idén ünnepli fennállásának 15. évfordulóját. Többek között erről is szó volt a 19. Debreceni Fogászati Napokon, melyről beszámolót közöl az újság.

A lapban Kenyeres Attila, a DE BTK Művelődéstudományi és Humán Tanulmányok tanszékének oktatójának beszámolójából megismerhetik a kaliforniai egyetemisták életét is.

Az idei Campus Fesztivál fellépőiről, a DEAC csapatainak eredményeiről, egyetemi programokról is tájékozódhatnak az Egyetemi Élet májusi számból.

Sajtóiroda -CzA