Kutatási eredményeikről számoltak be a hallgatók

Első alkalommal rendezték meg a Debreceni Egyetemen az Országos Sántha Kálmán Tudományos Kerekasztalt. Az eseményen a debreceniek mellett szegedi, pécsi és marosvásárhelyi egyetemisták mutatták be orvos- és egészségtudományi témájú tudományos munkájukat a Learning Centerben.

A Sántha Kálmán Szakkollégium szemeszterenként rendezi meg a Tudományos Kerekasztal elnevezésű konferenciát, amelyen a Debreceni Egyetem orvos- és egészségtudományi témájú tudományos projektekben részt vevő hallgatói számolnak be kutatási eredményeikről. Most először országossá bővítették a programot.    

-    Az előző években lehetőségünk volt a többi medikus szakkollégium tagjaival találkozni különböző országos rendezvényeken, amelyekről élményekben gazdagon és új tudással távozhattunk. Szerettünk volna ezért egy hasonló színvonalas eseményt létrehozni, ahol a hallgatóknak lehetőségünk van a különböző egyetemeken zajló kutatásokat megismerni – mondta a hirek.unideb.hu-nak Vigh Barbara, a Sántha Kálmán Szakkollégium elnöke. 

Az Országos Sántha Kálmán Tudományos Kerekasztalon a debreceniek mellett a Szegedi Tudományegyetem, a Pécsi Tudományegyetem, illetve a Marosvásárhelyi Orvosi, Gyógyszerészeti, Tudomány- és Technológiai Egyetem hallgatói számoltak be tudományos tevékenységükről. Összesen 56 előadó, közöttük 42 debreceni hallgató mutatta be kutatását. Az előadók többsége orvostanhallgató volt, de például orvosi diagnosztikai analitikus, molekuláris biológus, biomérnök és gyógytornászhallgatók is tartottak prezentációt tudományos tevékenységükről. A legtöbben az Általános Orvostudományi Kar hallgatói, de érkeztek előadók az Egészségtudományi Karról, a Fogorvostudományi Karról, valamint a Természettudományi és Technológiai Karról is. 

-    Ez a fórum remek lehetőséget kínált hallgatóinknak előadói készségük, vitakészségük fejlesztésére és számos hasznos ötletet kaptak további kutatómunkájukhoz. Nem utolsósorban pedig segítette a helyi, illetve az országos tudományos diákköri rendezvényekre való felkészülést is – hangsúlyozta Kappelmayer János egyetemi tanár, a Sántha Kálmán Szakkollégium igazgatója. 

A résztvevők tízperces előadásokon mutatták be kutatásukat és elért eredményeiket. A prezentációt követően a zsűri és a hallgatóság is tehetett fel kérdéseket a témával kapcsolatban. A hallgatók hat szekcióban számoltak be tudományos tevékenységükről. A gyógyszerésztudományok, illetve a népegészségügy és fogorvostudományi szekció mellett további négy tömbösítve tartalmazta  az orvosi szakmákat (például: sebészet, aneszteziológia és intenzív terápia, sürgősségi orvostan, neurológia, anatómia szekció). 

Sajtóközpont - CzA