A Szövetség a Kiválóságért Közhasznú Egyesület gondozásában megvalósuló Nemzeti Kiválóság Elismerési Rendszer (NKER) értékelési szempontjai alapján a szervezetek teljesítményét, működésének érettségi fokát bronz, ezüst és arany fokozatokkal, azon belül pedig csillagokkal ismeri el.
- Az elért minősítés a kiválóság felé vezető út első mérföldköve, amely mind a Gazdaságtudományi Kar, mind a Vezetés- és Szervezéstudományi Intézet számára fontos. A kar hallgatói nálunk elsőkézből ismerkedhetnek meg az új, a kor menedzsment ismereteit átfogóan tartalmazó EFQM 2020 modellel – ismertette Darnai Balázs, az intézet minőség menedzsmentet tárgy oktatója, az NKER tréningjén résztvevő szakember.
Elmondta: az EFQM-alapú Nemzeti Minőség Díj, majd később Kiválóság Díj 2012-ben megszűnt Magyarországon. Azonban az új modell megjelenésével az Innovációs és Technológiai Minisztérium támogatásával idén újraindították a Nemzeti Kiválóság Díjat és ezzel párhuzamosan a Nemzeti Kiválóság Elismerési Rendszert is. A modellben továbbra is cél a szervezetek komplex minősítésen alapuló értékelése, és az európai legjobb gyakorlatok átvételével a minél jobb kiválóság szint elérése.
- A díj kritériumrendszerében komplexen jelennek meg a legmodernebb stratégiai fókuszú menedzsment ismeretek és elvárások, melyek a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar Vezetés- és Szervezéstudományi Intézet tematikája és fókusza szempontjából megkerülhetetlenek. Felépítéséből adódóan ez beépül a minőségmenedzsment tárgyakba, de mesterszakokon akár önálló tárgyként is megállja a helyét – jelentette ki Dajnoki Krisztina, a DE GTK Vezetés- és Szervezéstudományi Intézet igazgatója. Hozzátette: elkötelezettek a minőségbiztosítás területén mind szervezeti, mind oktatási szinten.
Az intézet jövőbeli tervei között szerepel a rendszer következő szintjére, az ezüst fokozatra való előrelépés.
Sajtóiroda - OCs