„Jelenünk a múltban, jövőnk a jelenben gyökerezik”

Több mint száz egykori hallgatóját köszöntötte jubileumi diplomaosztó ünnepségen a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara (DE MÉK) pénteken a Böszörményi úti campuson. Az intézmény agrármérnökei arany, gyémánt és vas oklevelet vehettek át diplomaszerzésük évfordulója alkalmából.

Stündl László, a DE MÉK dékánja ünnepi beszédében kiemelte: évtizedek óta megtisztelő hagyomány, hogy az egyetem jogelődjén végzett egykori hallgatóiknak jubileumi díszoklevelet adományoznak.

- Szabályaink szerint Önöknek, egykori hallgatóinknak kell kezdeményezniük a jubileumi oklevelek kiadását. Hogy így tettek, önmagában azt jelzi számunkra, hogy mindannyiuk szívében máig él egykori Alma Materük, örömmel emlékeznek az egyetemi éveikre, egykori évfolyamtársaikra, oktatóikra. Önöknek, mint gazdászoknak, agrár szakembereknek a magyar történelem nehéz évtizedeiben kellett helytállniuk. Aktív részesei voltak a magyar mezőgazdaság fejlődésének, a nehéz és perspektivikus időszakoknak egyaránt. A küzdelmek, megpróbáltatások ellenére is a magyar mezőgazdaság sok szép eredményt ért el, ami az Önök kitartó, áldozatos munkájának köszönhető. Életpályájuk példaértékű a hallgatóink számára, reméljük, hogy Önökhöz hasonlóan, munkásságukkal, tevékenységükkel hasonlóképpen öregbítik egyetemünk és karunk hírnevét – szólt az ünneplőkhöz a MÉK vezetője.

Az idén is – folytatva a közel két évtizede megkezdett hagyományt – az egykori hallgatók szakmai életrajzainak feldolgozásával összeállították a MÉK-en 50, 60 és 65 évvel ezelőtt agrármérnöki oklevelet szerzett hallgatók életútját, a hivatásuk szolgálatában eltöltött sokéves, eredményes munkásságukat bemutató könyvet. Egyszersmind a kar ezzel a kötettel szeretne emléket hagyni a jövő nemzedéknek a jubileumi diplomát átvevők alkotó tevékenységéről, és megköszönni, hogy hűek maradtak a magyar mezőgazdasághoz.

A jubileumi díszoklevéllel kitüntetettek nevében Sárvári Mihály aranydiplomás agrármérnök  idézte fel az egyetemi évek emlékeit.

- Jelenünk a múltban, jövőnk a jelenben gyökerezik – idézte Bocz Ernő szavait, utalva ezzel a kar korábbi és jelenlegi fejlődésére, ami példaértékű és nemzetközi szinten is elismerésre méltó.

A Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar 69 arany, 30 gyémánt és 7 vas jubileumi díszoklevelet adományozott azok számára, akik a jogelőd Debreceni Agrártudományi Főiskolán 50, 60 és 65 éve szereztek diplomát.

Sajtóközpont