Orientation Day, hogy a közösségünk tagjává válj!

A Gazdaságtudományi Kar (GTK) korábbi sikeres hasonló rendezvényeit követően hagyományteremtő szándékkal rendezte meg a GTK és a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar immár közösen a külföldi elsőéves alap-, mester- és PhD hallgatói számára az Orientation Day-t. A szerdai rendezvény célja az volt, hogy bemutassák az egyetemen, a karokon, illetve a városban elérhető kulturális, szabadidős és közösségi lehetőségeket, továbbá hasznos információkkal segítsék a külföldi fiatalok beilleszkedését az egyetemi közösségbe.

- Mint ahogy már az eltelt rövid tanulmányi idejük alatt megtapasztalhatták, Debrecen és az egyetemváros kéz a kézben jár. Kezdeményezésünk révén elsősorban olyan információkkal szeretnénk önöket ellátni, amelyek még sikeresebbé, szebbé és boldogabbá tehetik tanulmányaikat. Szeretnénk, hogy a tanulás mellett felejthetetlen élményekkel gazdagodjanak a debreceni egyetemi évek alatt – mondta a rendezvény megnyitóján Stündl László, a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar dékánja.

Debrecen kulturális ügyekért felelős alpolgármestere, Puskás István is köszöntötte a külföldi hallgatókat.

- A Debreceni Egyetemen és külföldön töltött tanulmányi éveim alatt megtapasztaltam, hogy a nemzetközi hallgatói közösségnek mennyire fontosak az olyan plusz információk, amelyeket most önök itt egy helyen megkaphatnak. Debrecen város önkormányzata örömmel állt az Orientation Day mellé, szeretnénk ugyanis megmutatni azt a kulturális sokszínűséget, amelyet városunk képvisel. Legutóbb például Tim Robbins és társulata látogatott a debreceni Csokonai Nemzeti Színházba. Arra törekszünk, hogy minél több nemzetközi programot szervezzünk, amelyek még népszerűbbé tehetik városunkat és amelyekre szeretettel várjuk az egyetem nemzetközi hallgatói közösségét is – emelte ki Puskás István.

Erdey László, a Gazdaságtudományi Kar nemzetközi ügyekért felelős dékánhelyettese hallgatói tájékoztatójában egymás tiszteletét, a toleranciát és az elfogadást nevezte a legfontosabb tényezőknek a külföldi hallgatók sikeres beilleszkedésével kapcsolatban.

- Partnerként tekintünk a hallgatóinkra. Szeretnénk, hogy éljenek azzal a lehetőséggel, hogy számíthatnak ránk, hiszen mindenben a segítségükre állunk. A külföldi diákjaink sokszor egymástól szerzik be az információkat, arra biztatjuk őket, hogy bátran forduljanak hozzánk, oktatókhoz, nem csak tanulmányaikkal, hanem tudományos érdeklődésükkel és későbbi karrierlehetőségeikkel kapcsolatos kérdéseikkel. Használják az egyetem által biztosított teljes körű információs rendszert, amelynek fő eleme az intézmény Studiversity applikációja, figyeljék a Nemzetközi Oktatást Koordináló Központ honlapját és természetesen különösen a kari honlapot, illetve a karok és az egyetem social media felületeit, valamint vegyék fel a kapcsolatot a DE Hallgatói Önkormányzatának külföldi hallgatókat tömörítő részönkormányzatával, az ISU-val (International Student Union) – tette hozzá Erdey László.

A Gazdaságtudományi Karon, valamint a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karon szeptemberben csaknem 250 külföldi elsőéves kezdte meg tanulmányait alap-, mester- és PhD-képzésen.


Az O-day-en a hallgatóknak lehetőségük volt megismerkedni egyebek mellett az egyetemi közösségekkel, a DE Egyetemi és Nemzeti Könyvtár szolgálatásaival, a Nemzetközi Iroda által koordinált ösztöndíjakkal, a duális képzési helyeket kínáló MAG Praktikummal, a DEAC és az UniFit nyújtotta sportolási lehetőségekkel, továbbá a város kulturális intézményeivel, többek között a Csokonai Nemzeti Színház és a MODEM programjaival is.

Sajtóközpont