Megjelent az új Egyetemi Élet

Az idei utolsó lapszámban olvashatunk a régi-új kancellár, Bács Zoltán terveiről, a Debreceni Egyetem évtizedeket meghatározó fejlesztéseiről, és bepillantást nyerhetünk az intézmény finn-magyar kapcsolataiba.

Újabb öt évre Bács Zoltán lett a Debreceni Egyetem kancellárja. A régi-új vezető az elmúlt évek egyik legnagyobb eredményének azt tartja, hogy az átalakulások közepette is mindenki megfelelően végezte a dolgát, így működőképes maradt az intézményi rendszer. A kancellár, aki 2022 novemberéig látja el feladatát, a vele készült interjúban beszámolt az elmúlt évek munkájának eredményeiről és az új kihívásokról, tervekről.

A Debreceni Egyetem 32 pályázata több mint 25 milliárd forintot nyert az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Programból. Szilvássy Zoltán rektor az egyetem sikeres pályázatait bemutató november 28-ai sajtótájékoztatón kiemelte: ilyen mértékű, egyedülálló és jövőbe mutató fejlődési lehetőség eddig csupán egyszer, az 1920-30-as években volt. A mostani, következő 30 évre szóló fejlesztési stratégiáról, a várható fejlesztésekről és beruházásokról részletesen olvashatunk a lapban.

Finnország függetlenségének 100. évfordulója alkalmából a Finnugor Nyelvtudományi Tanszék számos programot szervezett annak érdekében, hogy közelebb hozza a finn kultúrát. Az eseményről Maria Sarhemaa finn lektorral készült beszélgetés.

A lap beszámol „Út a sikeres karrierhez” című programsorozat legutóbbi vendége, Gesztelyi Tamás mentálhigiénés szakember előadásáról. Olvashatunk arról, miért választják sokan Spanyolországot letelepedésük és munkavállalásuk helyéül. Emellett kiderül az is, mit csinálnak a könyvtárosok, amikor épp nem olvasnak.

Idén is óriási sikert arattak a gólyabálok, több mint négyezer hallgató vett részt az elsőévesek hagyományos rendezvényén. A Hallgatói Önkormányzat 14 kar részvételével hat estet szervezett, melyekről Hagyomány és tradíció címmel olvasható beszámoló. Bepillanthatunk továbbá a gólyabáli szezon egyik sztárvendégének, Király Viktornak a mindennapjaiba.

Most sem maradtak el a megszokott rövidhírek és beszámolók, a színházi ajánló, valamint az egyetemi sportélet aktualitásait bemutató írások sem.
Az Egyetemi Élet következő lapszáma 2018 februárjában jelenik meg.

Sajtóiroda-MM