Magyarországi és határainkon túli felsőoktatási intézményekben évente több ezer fiatal vesz részt úgynevezett tudományos diákköri tevékenységben, vagyis kutatómunkát végez, hogy aztán annak eredményeit az intézményi, vagy kari TDK-konferencián is bemutassa. Ezeken a konferenciákon a legjobbak szereznek jogosultságot az OTDK-ra, ahol a különböző intézményekből jövő, hasonló területen kutató fiatalok megismerik egymás eredményeit, valamint visszajelzést kapnak a szakma legjobbjaitól és egymástól.
- Az immár hét évtizedes múltra visszatekintő, kétévenként az ország más és más egyetemi városában tartott, 16 tudományterületi szekcióban elérhető OTDK az ország legnagyobb tudományos hallgatói seregszemléje. Ennek Állam- és Jogtudományi Szekciójában a jogtudomány és a gyakorlati jogalkalmazás területeiről írott színvonalas tanulmányokkal lehet versenyezni – ismertette Szikora Veronika, a szekció ügyvezető elnöke, az idei rendező Debreceni Egyetem (DE) Állam- és Jogtudományi Karának (ÁJK) dékánja.
A kari vezető kifejtette: az ezúttal online esemény a legkiemelkedőbb diákok teljesítményének megismerésére mellett, a képzőhelyek, az oktatók, a kutatók és a munkaerőpiaci szereplők virtuális találkozására, akár a szakmai utánpótlást biztosító jelöltek kiválogatására is lehetőséget biztosít.
- A konferencia keretében most az ország nyolc jogi karáról, valamint a Nemzeti Közszolgálati Egyetemről, határainkon túlról és egy középiskolából lesznek versenyzők, összesen 270 dolgozatot mutatnak be a hallgatók. A DE ÁJK 30 dolgozatot nevezett be. A 29 tagozati stáb munkájában a kar 30 kollégája is részt vesz, a bírálatokban 26 opponenssel képviseltetik magukat – közölte Szikora Veronika.
Balogh Judit, az Országos Tudományos Diákköri Tanács Állam- és Jogtudományi Szakmai Bizottságának elnöke, a DE ÁJK egyetemi docense hozzátette: minden OTDK-n vannak kiemelt témakörök.
- Idén ezek – egyebek mellett – a szellemi alkotások jogvédelme, a telekommunikációs eszközök felhasználása a gyakorlati jogalkalmazásban és a mesterséges intelligencia jogi megközelítése. Szintén kiemelt a közigazgatási jog fejlesztése, a büntetőjog, a polgári jog, az alkotmányjogi aspektusok, a jogtörténet, illetve a jog- és állambölcselet - sorolta.
A tervek szerint a legkiválóbb dolgozatok szerzői szeptember elején egy konferencia keretében személyesen is bemutathatják majd prezentációjukat Debrecenben.
A 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Állam- és Jogtudományi Szekciójának honlapja ide kattinva érhető el. Az esemény hivatalos Facebook oldalára innen is el lehet jutni. Az Instagram profil: #otdk2021law
Az eredményhirdetés április 15-én, (csütörtökön) 14 órától kezdődik, mely ezen a címen lesz követhető.
Sajtóiroda - OCs