Kitüntetések a DE FOK jubileuma alkalmából

Számos elismerést adtak át a Debreceni Egyetem Fogorvostudományi Kar alapításának huszadik évfordulója alkalmából rendezett jubileumi ünnepségen.

Emlékplakettet adományozott a kar vezetése mindazoknak, akik iránymutatásukkal, szakmai tudásukkal példával jártak előttük korábbi kari, jelenlegi egyetemi és kari vezetőként, valamint akik a kar munkáját segítve megteremtették a lehetőségét annak, hogy egy magas színvonalú fogorvosképzés valósulhasson meg az elmúlt húsz év alatt Debrecenben.

A bronz plasztikákat/emlékplaketteket Kövér József fogorvos, költő, Debrecen Város Csokonai-díjas szobrásza tervezte és készítette, aki jelenleg is részt vesz a kar gyakorlati oktatásában. Az emlékplakett szimbolizálja egyrészt az eltelt húsz év három dékáni ciklusát a műszereket tartó kezekkel, másrészt az elméleti és gyakorlati képzés fontosságát a könyv és a műszerek által, valamint a folytonosságot, ami nélkülözhetetlen egy egyirányba mutató fejlődés esetén, ami jellemezte az eltelt két évtizedet.

A Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj díszoklevelét vehette át a Debreceni Egyetem Fogorvostudományi Kar két hallgatója.

Üvegplakettet kapott öt fogorvostanhallgató, akik a SkillRace2023 országos készségfejlesztő versenyen első helyezést értek el a GolDEn Standard csapatukkal.

Az elismeréseket hétfőn Bágyi Kinga dékán és Szentandrássy Norbert oktatási dékánhelyettes adták át a jubileumi rendezvény kapcsán.

Sajtóközpont