Jótékony összefogás

A Családok Átmeneti Otthonának fejlesztését támogatják idén a Debrecen Báljának bevételéből – jelentette be a szervező önkormányzat, az egyetem, valamint a megyei kereskedelmi és iparkamara a január 16-ai sajtótájékoztatón.

- Az elmúlt évekhez hasonlóan idén sem pusztán a polgári tradíciók őrzése és a társadalmi kapcsolatok fejlesztése Debrecen Város Bájának a célja. 2018 a Családok éve Magyarországon, ezért úgy döntöttünk, hogy az idei rendezvény bevételét a debreceni Családok Átmeneti Otthonának bővítésére és fejlesztésére ajánljuk fel – jelentette be Papp László polgármester a bál keddi sajtótájékoztatóján a Kölcsey Központban.

A polgármester felidézte, hogy az elmúlt években a salánki óvoda bővítését, illetve az Árpád téri templom felújítását támogatták a január 20-ai bál bevételéből. Papp László hozzátette: az idei eseményen szólal meg először az a Bogányi-zongora, amelyet a város kapott az államtól.

Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora kiemelte, hogy Debrecen meghatározó jellemzője a helyi iparosok, termelők, az 500 éves felsőoktatás és a város vezetésének egysége, ami Debrecen Város Báljának megszervezésén is tükröződik.

- A keresztény állam alapja a család, és egy társadalom működésének alapja is a család. Ezek több ezer éves, nemes célok, az európai kultúra sajátosságai. Hogy Debrecenben mindez a város vezetésének, az iparosoknak és az egyetemnek az egységével jelenik meg, ez a jövő számára is fontos üzenet – fogalmazott Szilvássy Zoltán.

Skultéti Éva, a Hajdú-Bihar Megyei Kereskedelmi és Iparkamara főtitkára a kamarabálok hagyományáról beszélt, hangsúlyozva a bálok társadalmi kapcsolatfejlesztő szerepét.

- A közös szórakozás kiváló alkalmat nyújt, hogy tovább építsük azokat a lehetőségeket, amelyek a rohanó hétköznapokban nem jöhetnek létre, és olyan célokat fogalmazhatunk meg, melyeket aztán közös munkával megvalósítunk – mondta el Skultéti Éva.


Az idei közös jótékony cél részleteiről szólva Farkas Ágnes, a Családok Átmeneti Otthonának vezetője elmondta, hogy intézményük az utolsó lépcsőfok  a gyermekvédelem rendszerében, kulcsszerepük van a családok együtt tartásában, hiszen olyan krízishelyzetben támogatják a szülőket és gyermekeiket, amikor másra már nem számíthatnak. Az intézményvezető elárulta, hogy a támogatásból a szülői feladatok hatékonyabb ellátásában segítő, illetve a gyermekek iskolai hátrányát csökkentő fejlesztéseket valósítanak majd meg, nagyobb konyhát és étkezőt alakítanak ki, valamint az anyaklub működtetésére és készségfejlesztő programokra költik.

Sajtóiroda - TPL