Gyűjts felvételi pontokat az IKTV-n!

Középiskolás vagy? Egyetemre készülsz? Akkor a DE Gazdaságtudományi Kar versenyét neked találták ki. Nemcsak érdekes és izgalmas, hanem 2024-től értékes felvételi pontokat is érhet az idei Ihrig Károly Tanulmányi Verseny (IKTV).

A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara évek óta nagy sikerrel hirdeti meg középiskolásoknak szóló vetélkedőjét. Idén november 4-ig várják a 9-13. évfolyamos, 3 fős csapatok jelentkezését az ország bármely középfokú intézményéből. A versenyfeladatok megoldása semmilyen szakmai előképzettséget nem igényel, de előny, ha érdeklődsz a gazdaságtudományok iránt, érdekel az egyetemi élet, szeretsz játszani és nem félsz a kreatív kihívásoktól sem.

Az IKTV-t minden évben más-más tudományterület kiemelésével, de azonos lebonyolítási struktúrában rendezi meg a kar. A 2022/23-as tanév őszi félévében a fenntarthatóság és környezetgazdaságtani terület kerül előtérbe. A „Fenntartható? – Mentsük meg a Földet és magunkat” című kiírás első feladata, hogy mutassátok be kreatívan, milyen problémák és megoldási lehetőségek rejlenek a pazarlás csökkentésére és hogyan motiválnátok az embereket a fenntarthatóság gyakorlati megvalósítására. A megoldásokat négy témakörben várják: élelmiszerpazarlás, ruhavásárlási szokások, energiagazdálkodás (például: háztartások, vállalatok, önkormányzatok, város/városüzemeltetés stb.) és természeti erőforrások hasznosítása (víz, föld, nap, szél).

A csapatverseny első (internetes) fordulóját 2022. november 16-án, míg a második (helyszíni) etapot 2022. december 2-án rendezik meg a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karán.

A résztvevő csapatok tagjai pluszpontokat kaphatnak, amennyiben a 2024-es felvételi időszaktól kezdődően a Gazdaságtudományi Kar bármely szakára jelentkeznek. A követelményeknek megfelelő pályamunkát beadó csapatok tagjai 10, a döntőbe jutók 30, a döntőt megnyerő csapat tagjai pedig 50 pontot kaphatnak a felvételi eljárás során.

Bővebb információ a következő címen érhető el: https://iktv.econ.unideb.hu/felhivas

Sajtóiroda-TB