Első hazai meccsükre készülnek a kosárlabdázók

Az Oláh Gábor utcai sportcsarnokban játszik bajnokit hétvégén a Debreceni Egyetem kosárlabdacsapata. A jégkorongozókra egy fővárosi és egy hazai találkozó vár. A Dóczy utcai Sportcampuson folytathatják a pontgyűjtést a labdarúgók, míg a kézilabdázók, a röplabdázók és női futsalosok idegenben lépnek pályára.

Jégkorong
Két mérkőzést, egy idegenbelit és egy hazait játszik a hétvégén a DEAC a jégkorong Erste Ligában. Október 4-én, pénteken 18 órakor az UTE látja vendégül az egyetemistákat, vasárnap 18:30-kor pedig a Budapest Jégkorong Akadémia HC vizitál a Debreceni Jégcsarnokban.

Kosárlabda
A férfi kosárlabda NB I A-ban a második fordulót rendezik a következő napokban. A DEAC a szezon első hazai bajnokiján október 4-én, pénteken 18:30-kor a Honvédot fogadja az Oláh Gábor utcai Sportcsarnokban.

Futsal
Az Újpesti FC-vel találkozik Kistarcsán a fekete-fehérek női gárdája az NB I 4. körében. A találkozót október 6-án, vasárnap 16 órakor rendezik.

Röplabda
Elkezdődnek a férfi röplabda NB I Extraliga küzdelmei a hétvégén. A DEAC idegenben lép pályára, október 5-én, szombaton 19 órától a MAFC vendége lesz.

- A holtszezonban náluk és nálunk is történtek változások – kezdte Fodor Antal vezetőedző. - A MAFC leigazolta Kiss Dánielt és saját nevelésű játékosunkat, Veres Bencét, aki tanulmányait Budapesten folytatta, ezért a nyáron távozott tőlünk. Érzékeny veszteség lehet, hogy a hírek szerint a kubai pontgyáros, Reyes máshol folytatja a karrierjét. A miskolci felkészülési tornán a MAFC 2:1-re legyőzött minket, azon a találkozón szűkös kerettel álltunk ki, ezért nagy következtetést nem kell levonni a végeredményből. Talán sokan úgy gondolják, hogy mi leszünk az esélytelenebbek a szombati bajnokin, ám erre rá akarunk cáfolni. Nyilván akkor sem dőlne össze a világ, ha kikapnánk, mivel bőven lesz lehetőség a javításra. Jelenleg nehéz az erőviszonyokról beszélni, ugyanis gyakorlatilag a mezőny összes tagja átalakult. Az a célunk, hogy az alapszakasz végén az első négyben zárjunk, ezzel a fiúk is tisztában vannak. Remélem, hogy ez az elvárás senkit sem tesz görcsössé – mutatott rá a tréner.

Labdarúgás
Vezeti a labdarúgó NB III Észak-Keleti csoportjának tabelláját a cívisvárosi alakulat. A DEAC ezúttal hazai környezetben, a Dóczy utcai Sportcampuson csap össze az FC Hatvannal október 6-án, vasárnap 11 órakor.

Kézilabda
Október 5-én, szombaton a Csömör vendégeként lép pályára a férfi kézilabda NB I/B-ben a még mindig százszázalékos DEAC. Az ötödik forduló mérkőzése 18 órakor kezdődik.