Duplázott a főgyógyszerész

Kötött- és szabadfogásban is aranyérmet nyert a debreceni veterán birkózó ob-n Buchholcz Gyula, a Debreceni Egyetem főgyógyszerésze. A szakember az 56-60 évesek versenyében, 70 kilogrammban utasította maga mögé a mezőnyt a DESOK-ban tartott viadalon.

Rekord számú versenyző, mintegy 40 hazai klub 123 veterán sportolója érkezett szombaton az országos megmérettetésre, az egyetemi sportcsarnokba. A megnyitón Bács Zoltán, a társzervező Debreceni Egyetem kancellárja a résztvevőknek elmondta, az intézménynek kiemelkedően fontos a sport, s hogy örömmel látják vendégül a birkózókat. 

- A 99 éves DEAC-ban elsősorban a csapat- és a labdás sportágakat fejlesztettük az elmúlt időszakban. Kosárlabdában, futsalban és röplabdában első osztályú csapatunk van, kézilabdázóink az NB I/B-ben játszanak, így a DEAC mára fontos szereplője a magyar sportéletnek. Bízunk benne, hogy a jövőben a küzdősportoknak is tudunk teret biztosítani a várossal és a megyével együttműködésben, s akkor az előbb felsorolt eredmények tovább bővülhetnek – bizakodott az egyetemi vezető.
Az eseményen részt vett Komáromi Tibor, a Magyar Birkózó Szövetség alelnöke is, aki szintén örömének adott hangot az egyetemi rendezés kapcsán. - Amikor beléptem reggel a sportcsarnokba, elállt a lélegzetem. Ilyen elegáns, modern környezetben aligha rendeztünk még idehaza országos bajnokságot – fogalmazott az alelnök

A szövetség a rendezésért elismerésben részesítette Bács Zoltán kancellárt és Buchholcz Gyula főgyógyszerészt is. Utóbbi aztán a nap egyik főszereplője lett, hiszen hatalmas elánnal vetette magát a versenyzésbe 70 kilogrammban. Fő számában, kötöttfogásban esélyeshez méltón, magabiztosan versenyzett. Előbb egy túrkevei veteránt, majd egy szegedi klubtársat legyőzve – harmadik ellenfele visszalépett a meccsüktől – akaszthatták a nyakába az 56-60 évesek bajnokának járó medált. Buchholcz Gyula a korábbi két ezüst után idén aranyéremnek örülhetett. 

- Az első meccsen nem igazán jó alapállásban állt fel ellenfelem, és sikerült egy fejlefogással levinni a földre szinte pár másodpercen belül, onnantól beforgatni a hátára, és tus. A második meccsen jobban bírtam erővel, így könnyebben tudtam mozgatni a partneremet, sikerült hamar a földre vinni, és ott rögtön újabb tus. Emlékszem, gyerekkorunkban egy versenyen megvert engem, most jött el a revans ideje, 40 év után – emlékezett vissza a főgyógyszerész, aki hozzátette, nagyon jó erőben érezte magát, és igazán magabiztos volt. Délután aztán jött a duplázás, hiszen Buchholcz Gyula szabadfogásban sem talált legyőzőre, ott is magyar veterán bajnok lett, így két arannyal zárta a hazai rendezésű ob-t.

- Azért vagyok nagyon büszke ezekre az érmekre, mert azt gondolom, ha valaki 50-60 évesen ide föl mer még állni, a másik fölé tud kerekedni, 20-30 másodperc alatt eldönt egy mérkőzést, az szerintem egy nagyszerű teljesítmény. Igyekeztem megőrizni az egészségemet, az életmódommal sikerült olyan kondiban tartani magamat, hogy a mai napig is huszonévesekkel edzek és partnerük vagyok – avatott be további részletekbe a főgyógyszerész, aki azt is elárulta, kacérkodik a veterán világbajnoksággal, ami idén az oroszországi Perm városában lesz.

 

fotók: Czeglédi Zsolt