Báli forgatag az egyetemen

Javában tart a báli szezon a Debreceni Egyetemen. A Hallgatói Önkormányzat közreműködésével valamennyi, mind a 14 kar több mint 8500 elsőévesének félévét zárja a különleges hangulatú, hagyományos gólyabál. A báli sorozat az első decemberi hétvégéig tart.

Mint az egyetemi események többsége, a bálok is több évtizedes múltra tekintenek vissza. A kötetlen, ugyanakkor mégis elegáns estek már az intézmény 1912-es indulásától a hallgatók életének kiemelt eseményei voltak.

A korabeli fényképes dokumentumok tanúbizonysága szerint az akkori diákok is örömmel vettek részt az egyetem hallgatói életének rendezvényein, amelyek közül akkor is kiemelkedtek a táncos mulatságok.

Nincs ez másként a Debreceni Egyetem mostani diákjainak életében sem: a DEHÖK és a 14 kari Hallgatói Önkormányzat összefogása révén idén is számos báli alkalom színesíti az egyetemisták mindennapjait.

A 2018-as év báli szezonját az Állam és Jogtudományi Kar Hallgatói bálja nyitotta november 10-én a Lovarda Kulturális és Konferencia Központban. Egy héttel később, november 17-én a medikusok rendeztek bálkirálynő- és bálkirályválasztással „megkoronázott” estet. A sorozat Hajdúböszörményben, a Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar Hallgatói Önkormányzat által rendezett bállal folytatódott, most hétvégén pedig – november 30-án – Nyíregyházán, az Egészségügyi Kar folytatja a sort.

December első napján a Debreceni Egyetem Főépületében a Gazdaságtudományi, a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási-, valamint a Műszaki Kar Hallgatói Önkormányzata rendez közös gólyabált.

A szezont a Bölcsészettudományi-, az Informatikai-, a Természettudományi és Technológiai, valamint a Zeneművészeti Kar közös gólyabálja zárja december 7-én, amelyet évek óta a DEHÖK is saját báljának tekint.

Sajtóiroda - BZs