Az eszköz segítségével – akár otthoni környezetben, saját számítógépen is – olyan gyakorlati feladatokat végezhetnek a hallgatók, amelyek nélkülözhetetlenek a 21. század mérnökei számára.
– Az egyetem és a cég annak debreceni indulása, vagyis 2001 óta ápol szoros és folyamatos kapcsolatot, ami egyaránt fontos az oktatók és az itt tanuló hallgatók számára – hangsúlyozta a Bács Zoltán. A Debreceni Egyetem kancellárja kiemelte: az NI a kezdetektől támogatja az egyetem képzéseit, és bízik benne, hogy a közös, jövőbeli együttműködést hamarosan stratégiai megállapodásban is rögzítik.
- A szoros kapcsolatot mutatja, hogy a kutatás és fejlesztés területén túl az NI-nál működik a Természettudományi és Technológiai Kar elektortechnikai gyártás és méréstechnikai kihelyezett tanszéke. Az egység munkájában oktatóként a cég szakemberei is részt vesznek, biztosítva ezzel a gyakorlatorientált képzés még magasabb színvonalát – fejtette ki Kéki Sándor. A kar dékánhelyettese hozzátette: a vállalat csak az elmúlt három évben mintegy 60 millió forint értékű eszközzel támogatta a tanszéken folyó munkát.
Az NI Hungary Kft. a megalakulása óta eltelt 18 év alatt Debrecen és a régió egyik meghatározó munkáltatójává és K+F bázisává vált. A vállalat mára 13 különböző területen már több mint 1400 munkavállalót foglalkoztat, túlnyomó többségük diplomás, akik között szép számban találhatók a Debreceni Egyetemen végzett diákok.
– A most átadott LabWIEW Multisim szoftver egyaránt segíti a műszaki és természettudományos képzést, alkalmazásával a hallgatók a mérnöki munka magasabb szintjét érhetik el. A szoftverrel – többek között – áramköröket tervezhetnek, és próbálhatnak ki úgy, hogy azokat a valóságban nem kell megépíteni – ismertette az adomány gyakorlati értékeit Ábrahám László, az NI ügyvezetője.
- A Debreceni Egyetem a mostani adománnyal egy világszínvonalú eszközhöz jutott hozzá – jelentette ki Husi Géza. A Műszaki Kar dékánhelyettese hozzátette: ez a kis pendrive és mindaz az információ, amit tartalmaz, biztosítja a képzésben azt a tudásanyagot, amit az ipar elvár a frissen végzett mérnököktől.
Sajtóiroda - BZs