Pótfelvételi: idén is a legjobbak között a DE

Kiemelkedően teljesített a Debreceni Egyetem a 2024-es pótfelvételin is. Összesen 753 hallgatót vett fel az idei pótfelvételi eljárásban az intézmény, így szeptembertől több mint tízezer elsőéves kezdheti meg tanulmányait az egyetemen.

Nyilvánosságra hozták augusztus 29-én, csütörtökön a pótfelvételi eljárás ponthatárait. 2024-ben összesen 1164-en jelentkeztek a Debreceni Egyetemre, közülük 753 nyertek felvételt. Állami ösztöndíjas képzésre 164-en, önköltségesre pedig 589-en kerültek be. A legnépszerűbb ebben az évben a Gazdaságtudományi Kar (172), a Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar (167), valamint az Állam- és Jogtudományi Kar volt, utóbbi 112-vel növelte leendő hallgatóinak létszámát. A pótfelvételin a gyógypedagógia (55), az óvodapedagógus (49) és az igazságügyi igazgatási (46) alapképzésekre vette fel a legtöbb jelentkezőt a Debreceni Egyetem.

A legmagasabb pontszámmal, 500 ponttal a gépészmérnöki alapszakra, 434 ponttal a biotechnológia, 432-vel az egészségügyi gondozás és prevenció alapszak védőnő szakirányára felvételizők rendelkeztek.

Bartha Elek, a Debreceni Egyetem oktatási rektorhelyettese a hirek.unideb.hu-nak elmondta: az intézmény az általános felvételi eljáráshoz hasonlóan a pótfelvételin is a várakozásoknak megfelelő, kiemelkedő eredményt ért el, aminek köszönhetően a 2024-ben felvett elsőéves hallgatói létszám meghaladhatja a tízezret.

- Elégedettek lehetünk a pótfelvételi eljárás eredményeivel, hiszen országos viszonylatban is nagyszerűen teljesített az intézmény. A tavalyi, kiugrónak számító esztendőtől eltekintve az elmúlt évek legjobb eredményét sikerült idén elérnünk, ez egyértelműen mutatja a Debreceni Egyetem töretlen népszerűségét és elismertségét. Mind Debrecenben, mind az egyetem más campusain nagy volt az érdeklődés az intézmény képzései iránt, ami alapján a DE továbbra is őrzi vezető szerepét a régióban és a vidéki felsőoktatási intézmények között – hangsúlyozta az oktatási rektorhelyettes.

Ebben az évben a pótfelvételi eljárás keretében a Debreceni Egyetem tíz kara: a Természettudományi és Technológiai Kar, a Bölcsészettudományi Kar, a Műszaki Kar, a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar, a Zeneművészeti Kar, a Gazdaságtudományi Kar, a Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar, az Állam- és Jogtudományi Kar, az Egészségtudományi Kar, valamint a Fogorvostudományi Kar hirdetett önköltséges és állami ösztöndíjas képzéseket.
Utóbbiakat a kiemelt − az agrár-, a műszaki, a természettudomány és a sporttudomány − képzési területeken érhették el a felvételizők, akik első alkalommal választhatták az ESG környezeti, társadalmi és irányítási szakember, valamint a pénzügyi mesterszakokat.

A Debreceni Egyetemre pótfelvételizők összesen 26 alap-, 1 osztatlan, 1 felsőoktatási szakképzés és 24 mesterképzési szak valamelyikére adhatták be a jelentkezésüket állami ösztöndíjas formában.

A sikeres felvételiről szóló határozatot és a beiratkozással kapcsolatos tudnivalókat a felsőoktatási intézményüktől kapják meg a jelentkezők.

Sajtóközpont - BZ