Mikrobiológiai szakmai elismerés

Manninger Rezső Emlékérmet kapott a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Biomérnöki Tanszékének vezetője, Karaffa Levente.

A Magyar Mikrobiológiai Társaság 1974-ben alapította a Manninger Rezső Emlékérmet. A díjat a társaság vezetősége azoknak a kiemelkedő, nemzetközileg elismert tudományos munkássággal rendelkező tagoknak ítéli oda, akik aktívan részt vesznek a társaság életében.

Az elismerést a Magyar Mikrobiológiai Társaság október 19-21 között Keszthelyen tartott Nagygyűlésén vette át Karaffa Levente, a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Biomérnöki Tanszékének vezetője, aki Fonalasgombák laktózlebontásának biológiája és biotechnológiája címmel tartott előadásában mutatta be kutatási területét.

Nem ez az első alkalom, hogy a társaság debreceni kutató tevékenységét díjazza, tavaly Pócsi István egyetemi tanár, a Természettudományi és Technológiai Kar Biotechnológiai és Mikrobiológiai Tanszékének vezetője kapta az elismerést.

Sajtóiroda - TPL