FM90: nyelvtanulás magolás nélkül

A Debreceni Egyetem kutatása bebizonyította, hogy nincs értelme idegen nyelvű szavak magyar jelentését magolni, érdemesebb újságcikkeket olvasni, filmeket nézni azon az adott nyelven – a módszerről bővebben az FM90 Campus Rádióban.

Rengeteg szöveg, élőbeszéd, interaktív órák, társalgás anyanyelvi beszélőkkel akár közép, sőt általános iskolai szinten – így nézhet ki a jövő nyelvórája. A Debreceni Egyetemen a második nyelv elsajátításának vizsgálatával foglalkoznak, azt vizsgálják, mi a 21. századi nyelvtanulás alappillére. Kiderült, hogy a nagyon interaktív, rengeteg élőbeszédet tartalmazó nyelvóra a legeredményesebb, ahol még a nyelvtani szabályokat is ezen a módon tanulják meg a hallgatók.

A kutatás részleteiről Kardos Éva, a DE BTK Angol Nyelvészeti Tanszékének adjunktusa nyilatkozott az FM90 Campus Rádióban.

Az összeállítást ezen a linken hallgathatja meg.

Sajtóiroda-TB