Ősszel visszatér az intézmény falai közé a Debreceni Egyetem élethosszig tartó tanulást támogató képzési programja. A 2021/2022. tanév októberében kezdődő őszi sorozatában hat előadás szerepel. Az események védettségi igazolvánnyal látogathatók.

A kardiovaszkuláris betegségek diagnosztikájáról, az újszülöttek gyógyításáról, társadalmi elvárásokról, sztereotípiákról, a sumérokról és hunokról, az Aranybulláról és az ipar 4.0 világáról is szó lesz a Debreceni Egyetem speciális képzési programjának 2021. őszi félévében.

A koronavírusjárvány miatt a tavaszi félévet online formában tartották, a legnagyobb videómegosztó portálon kísérhette figyelemmel a közönség, ősszel azonban visszatér az előadás-sorozat a Debreceni Egyetem Főépületébe, ahol az Auditorium Maximum és az Aula ad majd otthont a rendezvénynek.

- Nagy öröm számunkra, hogy újra személyesen találkozhatunk a közönséggel, hiszen az egész rendezvénysorozat fontos célja – az új ismeretek átadása mellett – az idősebb korosztály társasági életének és mentális frissességének megőrzése, amit nagymértékben segít a személyes érintkezés – mondta el a hirek.unideb.hu-nak Pósán László egyetemi tanár. A Szenior Egyetem szakmai vezetője hozzátette: a félév programjának összeállításában is figyelembe vették a közönség visszajelzéseit, így ismét lesz orvosi, egészségügyi téma, a résztvevők új ismeretekre tehetnek szert a minket körülvevő világról, illetve múltunkról és történelmünkről.

A Szenior Egyetem 2021/2022-es tanévének őszi programja kizárólag védettségi igazolvánnyal látogatható, az eseményre a Szenior Egyetem weboldalán található jelentkezési lap visszaküldésével lehet regisztrálni.

Részletes program:
2021. október 1. (péntek) 16.00: Szabó Zoltán (egyetemi tanár, elnök DE Klinikai Központ): Kardiovaszkuláris betegségek diagnosztikájának és kezelésének kiemelt szempontjai
Helyszín: DE Főépület, Auditorium Maximum

2021. október 15. (péntek) 16.00: Sipos Ferenc (egyetemi adjunktus, DE ÁJK Büntetőjogi és Kriminológiai Tanszék): Mindenre is! Társadalmi elvárások, sztereotípiák és a büntetőjog
Helyszín: DE Főépület, Auditorium Maximum

2021. október 29. (péntek) 16.00: Balla György (akadémikus, egyetemi tanár, DE ÁOK Neonatológiai Tanszék): A stresszhez való viszonyunk az újszülött-gyógyítás példáinak tükrében
Helyszín: DE Főépület, Aula (2. emelet)

2021. november 12. (péntek) 16.00: Bárány Attila (tanszékvezető egyetemi tanár, DE BTK Történelmi Intézet): Az Aranybulla és a Magna Charta.
Helyszín: DE Főépület, Auditorium Maximum

2021. november 26. (péntek) 16.00: Husi Géza (egyetemi tanár, dékán, DE Műszaki Kar): Ipar 4.0, avagy kalandozás a gyermekeink világában
Helyszín: DE Főépület, Auditorium Maximum

2021. december 10. (péntek) 16.00: Maticsák Sándor (tanszékvezető egyetemi tanár, DE BTK Magyar Nyelvtudományi Intézet): Sumérok, hunok és halzsíros atyafiak. A magyar nyelv eredetkérdései
Helyszín: DE Főépület, Aula (2. emelet)

A Szenior Egyetem „A Debreceni Egyetem fejlesztése a felsőfokú oktatás minőségének és hozzáférhetőségének együttes javítása érdekében” című, EFOP-3.4.3-16-2016-00021 azonosítószámú projekt keretében valósul meg.

Sajtóiroda - TPL