A TTK kilenc hallgatója csatlakozik a MOL-hoz

Nyolcadik alkalommal tartotta meg a MOL Petrolkémia duális tanévnyitóját Tiszaújvárosban. Az ünnepségen köszöntötték az új évfolyam hallgatóit és a végzősöket is. A 2025/26-os keresztféléves szemeszterben tizenketten kezdik meg tanulmányaikat a vállalatnál, közülük kilencen a Debreceni Egyetem, hárman a Miskolci Egyetem hallgatói.

A Természettudományi és Technológiai Kar dékánja, Kun Ferenc hangsúlyozta: a kar mindig kiemelt figyelmet fordított az iparági kapcsolatokra, hiszen meggyőződésük, hogy a klasszikus akadémiai értékek – mint a szakmai kiválóság és a világszínvonalú tudományos háttér – mellett elengedhetetlen az ipari együttműködés és az erre épülő gyakorlati képzés.

- A duális képzés egyértelmű célja, hogy hallgatóinkat a lehető legjobban felkészítsük a munkaerőpiaci kihívásokra és elvárásokra. Bármely szakunkat is választják a hallgatók, arra törekszünk, hogy olyan diplomát szerezhessenek, amely nemcsak az elméleti tudásról tanúskodik, hanem azonnal hasznosítható gyakorlati készségeket is biztosít. Ez a munkaadók számára is előnyt jelent, hiszen friss diplomásaink azonnal értékes munkaerőként léphetnek be a vállalati szférába. Ezt a célt a leghatékonyabban a duális képzés bevezetésével érhetjük el – ismertette Kun Ferenc.

- Elsőként a mérnöki szakjainkon indítottuk el ezt az újszerű képzési formát, és már az alapításnál olyan meghatározó iparági szereplőkkel dolgoztunk együtt, mint a MOL Petrolkémia. Velük közösen alakítottuk ki a képzés struktúráját, amelyet folyamatosan fejlesztettünk és finomhangoltunk az évek során. Ennek eredményeként mára egy kiválóan működő rendszer jött létre, amely mind a hallgatók, mind az ipari partnereink, mind karunk számára előnyös. A MOL Petrolkémiával kezdetben a vegyészmérnöki képzésben alkalmaztuk ezt a modellt, majd később kiterjesztettük a villamosmérnök szakunkra is – tette hozzá a dékán.

Császár Péter, a MOL Petrolkémia vezérigazgatója bejelentette: a korábbi két elérhető szakirányt négyre bővítik.

- Büszkék vagyunk rá, hogy az eddig nálunk végzett negyvenöt felsőfokú hallgatóból negyvenegy a cégen belül kezdte meg a karrierjét. A kezdő hallgatóink egy elit klub tagjai lettek, ugyanis csaknem háromezer mérnökhallgató jelentkezik minden évben egyetemi képzésre, megközelítőleg tízezren tanulnak a különböző szakokon, és ebből mindössze kétszázharmincan vesznek részt mesterszakon duális képzésben. A diákjaink egyszerre részesei az egyetemi és a gyakorlati képzésnek, ráadásul ösztöndíjat is kapnak – részletezte a vezető.

Kissné Dési Viktória, a Mol Petrolkémia Üzleti Kiválóság vezetője elmondta: amellett, hogy a duális felsőfokú képzésben részt vevő hallgatók elmélyedhetnek a szakterületükben, a MOL Petrolkémia munkájának egészét is megismerhetik. Kiemelte továbbá, hogy a cégnél a legjobbak veszik őket a szárnyaik alá, mire végeznek, addigra pedig szinte már csapattagokká válnak.

Fotók: MOL

Sajtóközpont