Mini állásbörze a Műszaki Karon

Hagyományteremtő szándékkal, első alkalommal tartott csütörtökön Mini állásbörzét a Debreceni Egyetem Műszaki Kara, ahová a hallgatók mellett a középiskolás korosztályt is várták a rendezvényre.

Az eseményen 20 műszaki cég – köztük az FAG, az NI, a Bosch, az InterTanKer Zrt. és a DKV – nyújtotta gyakornoki és álláslehetőségekkel ismerkedhettek a hallgatók, valamint a szakközépiskolák és gimnáziumok 10-11. évfolyamos hallgatói.

- Nem titkolt célunk, hogy amellett, hogy végzőseink számára segítünk gyakorlati-, majd a későbbiekben munkahelyet találni, szeretnénk a pályaválasztáshoz közeledő középiskolás korosztályt is megszólítani, bemutatva azt az utat, melyet bejárva sikeres mérnökké válhatnak az egyetem Műszaki Karán szerzett diplomával – fogalmazott Szűcs Edit.

A kar dékánja köszöntőjében személyes példával érzékeltette, hogy számára mit is jelentett az a több mint egy évtizedes szakmai tapasztalat, amelyet a megye egyik vezető cégénél, az akkori Hajdúsági Iparműveknél szerzett kezdő gépészmérnökként.

Szűcs Edit hangsúlyozta, hogy az állásbörzén bemutatkozó cégek hosszú évek óta szoros kapcsolatban állnak a Debreceni Egyetemmel és a Műszaki Karral, bizonyítja ezt az a sok itt végzett diák is, akik ma már mérnökként dolgoznak a kiállító vállalatoknál.

A rendezvény az EFOP-3.4.4-16-2017-00023, Az MTMI szakokra való bekerülést elősegítő innovatív programok megvalósítása a Debreceni Egyetem vonzáskörzetében pályázat keretében valósult meg.

Sajtóiroda - BZs