Magyar Kupa-győztes a DEAC női futsalcsapata

A Debreceni Egyetem női futsalosai zsinórban harmadik alkalommal emelhették magasba a trófeát. A kosárlabdázók 1-1-re módosították a Sopron elleni párharcot. Döntetlent játszottak a kézisek és a focisták.

Kosárlabda
Hétpontos, 82-75-ös győzelmével kiegyenlítette a Sopron KC elleni, 5. helyért zajló párharcot a DEAC kosárlabdacsapata. Polyák Lászlóék játéka a kiváló kezdés után visszaesett, így szinte végig futottak az eredmény után, de a végjátékban ezúttal ők koncentráltak jobban, így megérdemelt sikert arattak.

- Voltak rövid időszakok, amikor koncentráltak és agresszívak voltunk, ugyanakkor többször is hullámvölgybe keveredtünk, amit nem igazán tudok megmagyarázni, hogy miért. A legfontosabb, hogy nem adtuk fel, háromszor jöttünk vissza tízpontos hátrányból, és a végjátékban sikerült győznünk. A párharc megnyeréséhez viszont sokkal stabilabban kell játszanunk. Szeretnénk idegenben is nyerni, amihez extra energiákra és koncentrációra lesz szükség – összegzett Andjelko Mandics vezetőedző.

Futsal
A DEAC női futsalosai megvédték címüket a Magyar Kupában, a serleget ráadásul hazai közönség előtt, a Főnix Arénában emelhették a magasba. A final four szombati játéknapján a mieink büntetőkkel győztek a TFSE ellen, majd másnap a Tolna együttese ellen már simábban, 2-0-ra nyertek, és ezzel zsinórban harmadik alkalommal diadalmaskodtak a sorozatban.

Labdarúgás
Az NB III. Keleti csoportjában csapott össze az egyetemi alakulat a vendéglátó Kisvárdával. A találkozón csak helyzeteket láthattak a szurkolók, gólt nem, 0-0 lett a vége.

- Az első félidőben volt annyi helyzetünk, hogy eldönthettük volna a mérkőzést, de nem tudtunk élni a lehetőségekkel. A második játékrészben, főként a kiállítás után, ugyancsak sanszunk volt a győzelemre, keményen próbálkoztunk, de a zárt védekezést nem tudtuk feltörni. Ha okosabban játszunk, sikerülhetett volna – nyilatkozta Sándor Tamás vezetőedző.

Kézilabda
A DEAC férfi kézilabdázói a kiesés elől menekülő salgótarjániakkal csaptak össze szombaton az NB I/B-ben. Mándi Norbert legénysége hazai pályán egy góllal verte a Nógrád vármegyeieket, és ezúttal is szoros csatát hozott a két gárda ütközete. Annyira, hogy két másodperccel a vége előtt sikerült együttesünknek egyenlíteni, és ezzel egy pontot megszerezni. A találkozó 28-28-as döntetlennel zárult.