Lépjünk együtt a közös útra a yoUDay-en

Idén is fergeteges showműsorral indítja a tanévet a Debreceni Egyetem a Nagyerdei Stadionban. Az egyedülálló, szeptember 18-ai rendezvény részleteiről, a sztárfellépőkről az egyetem vezetői és a szervezők közösen tájékoztatták a sajtó képviselőit kedden. Többek között kiderült, ezúttal az út a hívószó.

- Ezen a tanévnyitón mindig az egyetem kultúrája, életérzése jelenik meg egy könnyűzenei fesztivál köntösébe öltöztetve. A rendezvény összekovácsolja a különböző országokból érkezőket, több mint száz nemzet képviselteti magát és mindenki örömmel vesz részt benne. A yoUDay mint élmény, beégett a hallgatók lelkületébe, a debreceniséget hirdetjük, melyhez mindenki a maga módján, mégis egy nagy közös impresszió keretében kapcsolódhat – vélekedett az eseményt beharangozó sajtótájékoztatón a Debreceni Egyetem rektora, Szilvássy Zoltán.

Az egyetemi közösség, a tízezernél több dolgozó, valamint a 30 ezer hallgató egységét és összetartozását immár nyolcadik éve szimbolizálja a Debreceni Egyetem rendkívüli stadionshow-ja, ami nemcsak Magyarországon, de Európában is egyedülálló a felsőoktatási intézmények körében.

Bács Zoltán kancellár megjegyezte: szeptember közepén minden évben kicsinek érezzük a Nagyerdei Stadiont, hiszen csupán az egyetemi polgárság fele fér be, utalva ezzel arra, hogy húszezernél is többen szoktak összegyűlni a yoUDay-en, hogy közösen ünnepeljenek.

- Mikor megfogalmazódott bennünk egy ilyen stadionshow ötlete, még kérdéses volt, van-e létjogosultsága, de hamar bebizonyosodott, hogy igenis van. A rendezvény 2016-os indulása óta az üzenet, a lényeg nem változott, a közösség a lényeg, a nagy egész, az összetartozás. Mindezt jól jelzi, hogy bő egy héttel az esemény előtt már mintegy kilencezer regisztráció érkezett. Bízunk benne, hogy ismét tele lesz a stadion, és mindenki a Debreceni Egyetem életérzésében oldódik fel – nyilatkozta a yoUDay atyja.

A stadionshow idei vezérfonala az út, amely, mint megtudtuk, már a tavalyi yoUDay-ről hazamenet megfogalmazódott Végh Veronikában, a színpadi show koordinátorában.

- Soha nem a cél a fontos, hanem az út. Életünk során mindig úton vagyunk, különböző életszakaszaink vannak, melyekből egyértelműen az egyik meghatározó időszak az egyetem, amikor egyfelé visz az utunk. Idén a külsőségekben is megmutatkozik a közösség, hiszen a rendezvényen a dress code a zöld-sárga lesz, az egyetem színei. Próbáljuk bemutatni az intézmény sokszínűségét, bemutatkozik az egyetemi fúvószenekar, a Könnyűzenei Intézet szintén szerephez jut. Az oDEon Színház egy csoportja is izgalmas előadással készül, de sok más csoport is, így a mazsorettesek vagy épp a cheerleaderek is a show részei lesznek. A mai egyetemistákhoz talán a zene útján a legegyszerűbb eljutni, ez a show nekik szól, de persze minden egyetemi polgár igényeit ki szeretnénk szolgálni, így a sztárfellépők sora igen változatos, érkezik a Halott Pénz, a Király Tesók, Manuel, az LGT Zenevonat formáció, illetve a külföldi sztár DJ Topic – sorolta Végh Veronika.

A különleges látványelemekben bővelkedő show minden évben újabb és újabb programötletekkel színesedik, de vannak állandó műsorelemek is, ilyen például a külföldi hallgatók zászlós bevonulása. Minden évben száznál is több nemzet képviselteti magát zászlajával.

- Egy érzelmes minishow-val is készülünk, illetve a lézershow-t is újragondoltuk, amelyben idén először egy külföldi közreműködő, a német DJ Topic is szerepet kap. A LED-falak és a színpad mérete is nőni fog – mondta Török Gergő, a yoUDay szervezője, aki arra is felhívta a figyelmet, hogy a belépést megkönnyítendő, változás lesz a küzdőtérre jegyet váltók esetében. Ők szeptember 13. és 17. között vehetik fel karszalagjaikat öt egyetemi és egy külső helyszínen.

Csont István, a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat elnöke kiemelte, hogy a yoUDay-nek kiemelt szerepe van a hallgatói életben, hiszen egy nagy bulival indul az év, mely oldja a stresszt, melyet egy tanévkezdés okozhat.

- A jelentkezések alapján egyértelmű, a hallgatók szívesen vesznek részt a Debreceni Egyetem egyedülálló rendezvényén, magából a show-ból is örömmel veszik ki a részüket, de a közönség soraiban is minden évben rengeteg az egyetemista, Hajdúböszörményből, Szolnokról és Nyíregyházáról is érkeznek majd a Nagyerdő szívébe, hogy közösen bulizzanak egy jót – részletezte Csont István.

Jegyeket a szeptember 18-ai eseményre a nagyerdeistadion.hu-n keresztül lehet váltani, az esemény Facebook- és Instagram-oldalán pedig folyamatosan nyomon követhetők az aktuális, friss információk. A belépők külsősöknek 4900 forintért érhetők el, az egyetemi polgárok (hallgató, oktató, dolgozó, alumni) számára pedig 1900 forintba kerül egy jegy.

Sajtóközpont