Középiskolások ismerkedtek a TTK-val

Idén is óriási érdeklődésre tartott számot az iTTKutathatsz elnevezésű Természettudományos és Mérnöki Fesztivál és Duális Képzési Információs Nap. A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának (TTK) képzési kínálatáról, felvételi követelményeiről és a duális képzéséről tájékozódhattak a középiskolások a rendezvényen.

Mintegy ezer felvételi előtt álló középiskolás érkezett a DE Élettudományi Központjába a 11. alkalommal megtartott iTT Kutathatsz eseményre, ahol mindent megtudhattak a TTK-ról.

- Pontosan tudjuk, hogy a középiskolások számára mennyire nehéz eldönteni, milyen irányban, mely tudományterületen és legfőképpen hol, melyik felsőoktatási intézményben tanuljanak tovább. Ráadásul egy nagyon fontos döntésről van szó, ami aztán egész későbbi életükre is hatással lesz. A célunk a felvételi előtt állók segítése abban, hogy jól határozzanak. Bemutatjuk a kar képzési kínálatát, és azt, milyen karrierlehetőségek nyílnak meg a nálunk végzettek számára egy TTK-s diplomával a kezükben – ismertette a rendezvény célját a Természettudományi és Technológiai Kar dékánja, Kun Ferenc.

A TTK vezetője megnyitójában kiemelte: a diákok bepillantást nyerhetnek a kar oktatóinak, kutatóinak és hallgatóinak életébe, megismerhetik a kutató- és mérnöki munka szépségeit és a továbbtanulóknak kínált szakokat.

A rendezvényen Lázár István adjunktus mutatta be az idén 75 éves kar képzési kínálatát. Előadásában többek között kitért rá, hogy a TTK tizenhárom alap- és tizenhárom ráépülő mesterszakot kínál leendő hallgatóinak. Az egyetemisták nemzetközi hírű kutatócsoportokban elismert professzorok irányításával kapcsolódhatnak be a kutatómunkába.  

A felvételi rendszer változásairól, illetve az intézményi többletpontokról tájékoztatta a középiskolásokat Kozma Gábor oktatási dékánhelyettes. 

Hangsúlyos eleme volt a rendezvénynek a duális képzés is. A kar 2016 szeptemberében indította el a duális képzést a mérnökszakokon, 2018-tól pedig már több természettudományos mesterszakon is lehet duális formában tanulni. 

A rendezvényen a duális képzésben részt vevő ipari partnerek közül öten képviseltették magukat. Tőlük is tájékozódhattak a fiatalok arról, hogy milyen karrierlehetőségeket kínálnak a leendő munkatársaiknak, milyen előnyöket kínálnak a duális képzésben tanulóknak és milyen követelményeket támasztanak velük szemben.

A diákok az Élettudományi Központ előterében felállított standoknál is feltehették kérdéseiket, a TTK minden intézete képviseltette magát. Kísérleteket is megtekinthettek, valamint különleges eszközöket is megismerhettek, egyebek mellett a VR-szemüveget is ki lehetett próbálni.

 

Sajtóközpont