Javítani kell!

A Debreceni Egyetem kosár- és röplabdacsapata is hátrányba került a párharcban. A labdarúgók a listavezető otthonában maradtak alul, rangadót nyertek ugyanakkor a női röplabdázók és a kézilabdázók.

Kosárlabda
Az első félidőben tíz hárompontost dobó és magabiztosan kosárlabdázó DEAC a nagyszünetben még vezetett Zalaegerszegen, ám a fordulás után teljesen szétesett a játéka, így a hazaiak végül 16 pontos, 82-66-os győzelmet arattak a negyeddöntő harmadik felvonásán. A párharc ezzel 2-1 a zalaiak javára. Folytatás április 22-én, hétfőn 18:30-kor Debrecenben, az Oláh Gábor utcai sportcsarnokban.

- Az első 20-25 perc játékával elégedett voltam, viszont ezt követően sajnos előjöttek ugyanazok a hibák, mint az első mérkőzésen. Az ZTE kemény védekezésére a mérkőzés utolsó harmadában megint rosszul reagáltunk, eladtunk 19 labdát, amiből rendre átrohantak rajtunk. Ez a játék minden elemére kihatott ezt követően, a lepattanózásban is alul maradtunk, a védelmünk pedig átjáróház volt, melyre az sem lehet magyarázat, hogy egy vírus miatt Mócsán nem tudta vállalni a játékot és többen is betegen álltak rendelkezésemre. Hétfőre megpróbáljuk összeszedni magunkat, szeretnénk hazai pályán kiegyenlíteni – értékelt Andjelko Mandics vezetőedző.

Röplabda
Eddig a hazai pálya nem hozott szerencsét a csapatoknak a férfi röplabda Extraliga bronzcsatájában. Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcot a MAFC kedden debreceni győzelemmel indította, majd pénteken a DEAC a fővárosban diadalmaskodott. Vasárnap abban bíztunk, hogy a DESOK-ban végre megszakad ez a sorozat, ám sajnos ezúttal is az ellenfél nyert 3:0 arányban, így összesítésben a budapestiek vezetnek 2-1-re. Csütörtökön, április 25-én a MAFC csarnokában folytatódik a küzdelem.

A DEAC női röplabdacsapata szombaton bebiztosította az első helyét az NB II Keleti csoportjának alsóházában, mivel hazai pályán 3:1-re legyőzte a második helyen álló Egert. A bajnokságból még egy mérkőzés van hátra, amit szombaton, április 27-én a Jászsági RK ellen vívnak Kuszkó Zsolt tanítványai, de ennek eredményétől függetlenül is megnyerte csoportját a DEAC.

Labdarúgás
Rangadót játszott a hétvégén a Debreceni Egyetem futballcsapata, amely a listavezető Putnok FC otthonába látogatott az NB III Északkeleti csoportjában. A találkozót a feljutásra esélyes borsodiak nyerték 3-0-ra.

Kézilabda
A DEAC kézilabdacsapata az élvonalbeli álmokat dédelgető szigetszentmiklósiakat fogadta az NB I/B pénteki játéknapján. Ezúttal is foghíjas keret állt Mándi Norbert rendelkezésére, de azok a játékosok, akik lehetőséget kaptak, kitettek magukért, és szívvel-lélekkel küzdve 30-28-as győzelmet arattak.