Iránytű a sikerhez, jön az Alumni Akadémia

A Debreceni Egyetemen diplomát szerzett, az élet különféle területein tevékenykedő, ismert debreceni szakemberek idézik fel egyetemista emlékeiket, kötődéseiket az intézményhez a most induló Alumni Akadémián. A beszélgetéssorozat első vendége Süli András lesz.

Az egyetem egykori hallgatói mesélnek életpályájukról a március 20-án startoló Alumni Akadémián. A meghívott vendégek érdekes egyetemi történeteiket, inspirációjukat, sikeres karrierútjuk tapasztalatait, valamint a DE-vel kapcsolatos benyomásaikat osztják meg a közönséggel. A beszélgetéssorozatot a szervezők elsősorban a Debreceni Egyetem hallgatói számára indítják, de bárki részt vehet ezeken az alkalmakon.

- Szeretnénk közelebb hozni az Alumni-közösséget a hallgatókhoz. A beszélgetések célja két irányú, egyrészt tudatosítanánk a végzősökben, hogy az egyetemnek szüksége van rájuk, másrészt a sikeres, a Debreceni Egyetemen végzett szakemberek életútjának bemutatásával a jelenlegi hallgatóinknak is igyekszünk felvázolni azt, hogy milyen perspektívák, lehetőségek várják őket a diplomaszerzést követően. A karoktól kértünk javaslatokat arra, hogy kiket szólaltassunk meg, hiszen nekik van a leginkább rálátásuk a szakmaterületekre. Elsősorban olyan vendégeket hívunk, akik fiatalok, talpraesettek, lelkesek, dinamikusak és példaképül szolgálhatnak a mai egyetemi ifjúság számára. Nem csak a szakembert, hanem magát az embert is igyekszünk majd megismertetni a hallgatókkal, akik az egyetemi éveket meghatározó benyomásokkal, múltidéző történetekkel találkozhatnak. A szakemberek karriertörténetük felidézésével beszélnek majd arról is, hogy miért indultak el az általuk választott úton és miben találták meg a szakmai kiteljesedést – nyilatkozta a hirek.unideb.hu-nak Rőfi Mónika, a Debreceni Egyetem Rendezvénykoordinációs és Alumni Központ vezetője.

Az Alumni Akadémia első vendége Süli András, a Campus Fesztivál programigazgatója, a Nagyerdei Víztorony klubprogramjainak szervezője, jogász és szociológus lesz, aki többek között elmondja majd, hogy évekkel ezelőtt miért éppen a jogi képzést választotta, és időközben hogyan, miért vett új irányt az élete, milyen a viszonya ma a diplomás szakmájával.

A sorozatindító beszélgetés március 20-án, szerda délután 17 órakor kezdődik a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtárban, A Szigetben. A tervek szerint az Alumni Akadémia szemeszterenként három alkalommal, minden hónap harmadik szerdáján jelentkezik majd. A beszélgetések podcast formában utólag is visszanézhetők lesznek az egyetem youtube csatornáján.

Sajtóközpont - BZ