A Biológia és a FiFöMa Szekciókban hazai pályán, míg a Társadalomtudományi Szekcióban a fővárosban mutatták be kutatási témáikat a Debreceni Egyetem hallgatói, akik 6 első, 8 második, 8 harmadik helyet és 13 különdíjat, valamint egy kiemelt különdíjat szereztek.

Az XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) két szekciójának adott otthont az elmúlt héten a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara.

A Biológia Szekcióban április 9-től 12-ig 22 tagozatban 15 hazai és határon túli felsőoktatási intézmény 227 hallgatója mutatta be pályamunkáját. A Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar, a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar, valamint a Természettudományi és Technológia Kar hallgatói összesen 4 második, 2 harmadik helyezést, valamint 4 különdíjat zsebeltek be. A Biológia Szekció főzsűrije a TTK hallgatóját, Mizsei Edvárdot jelölte az OTDK Prezentációs Díj-versenyére.

A Fizika, Földtudományok és Matematika Szekcióban 36 tagozatban 17 hazai és határon túli egyetem 280 hallgatója ismertette kutatását április 10. és  április 13. között. A TTK-s hallgatók 5 első, 4 második, 2 harmadik helyezetést, valamint 1 kiemelt különdíjat és 6 különdíjat nyertek.

Pintér Ákos dékán a megmérettetések kapcsán kiemelte: a kar szervezőgárdájának nagy felelősséget és munkát jelentett a két szekció egyidejű megszervezése, azonban a visszajelzések pozitívak voltak, a résztvevők jól érezték magukat Debrecenben.

- Az OTDK nem csak egy megmérettetés, itt alakulnak ki azok a tudományos kapcsolatok, amelyek meghatározzák a fiatal tudósok későbbi pályáját. Dékánként és kutatóként is büszke vagyok minden debreceni résztvevőre és a díjazottakra – fogalmazott Pintér Ákos.

A XXXIII. OTDK Társadalomtudományi Szekcióját az ELTE Társadalomtudományi Karon rendezték április 11. és 13. között. A megmérettetésen a debreceni Bölcsészettudományi Kar hallgatói 1 első és 4 harmadik helyezést értek el, valamint 3 különdíjat szereztek.

- Nagy öröm számunkra, hogy a szekcióban nem csökkent a diákok érdeklődése a témakör iránt, a jelentkezések száma pedig szinte a korábbi éveknek megfelelően alakult. Tisztes eredményeket értek el hallgatóink, amihez csak gratulálni lehet – mondta az unideb.hu portálnak Pete László, a Bölcsészettudományi Kar Tudományos Diákköri Tanácsának elnöke.

Sajtóiroda - TPL