- A Debreceni Egyetem kiváló és folyamatosan fejlődő kapcsolatot ápol az ipari szereplőkkel. Most a duális képzés korszakát éljük, amikor a felsőoktatási intézmény a vállalatokkal rendszeresen oktatás- és kutatásharmonizációt végez, egymáshoz igazítja képességeit és elvárásait. Ennek köszönhetően pedig olyan hallgatók kerülnek ki az egyetemről, akik már félig szakembernek számítanak, akik üzleti tervekben, megvalósíthatósági tanulmányokban gondolkodnak a saját szakmájuk gyakorlása mellett. Ez hihetetlen nagy kincs. Önök szerencsés helyzetben vannak, hogy egy olyan karra járnak, amely a Debreceni Egyetemen az elsők között, 2016-ban vezette be a duális képzést, kiépítve rendkívül szilárd társadalmi beágyazottságát a vállalatokkal és a regionális politikával – emelte ki köszöntőjében Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora a TTK 15. Szakmai Napjának megnyitóján.
Kun Ferenc, a Természettudományi és Technológiai Kar dékánja pedig azt emelte ki: elsődleges céljuk, hogy a tágabb régió gazdasági szereplőinek szakemberigényét minőségi gyakorlatorientált képzésekkel szolgálják ki. Mint mondta: csak ilyen képzésekkel tudják garantálni, hogy az itt végzett hallgatók versenyképes tudással lépjenek ki a munkaerőpiacra.
- Számunkra a vállalatok nem egyszerűen munkaadók, hanem képzési partnerek és nagyon fontos képzési helyek. Az elmúlt 10-15 év megtanított minket arra, hogy a mai gazdasági környezetben sikeres egyetemi képzéseket csak úgy lehet végezni, ha szorosan együttműködünk a gazdasági szereplőkkel, bevonjuk őket a képzési programok fejlesztésébe és az oktatásba. Jelentős energiákat fordítottunk arra, hogy a tágabb régiónk szinte valamennyi iparvállalatával, gazdasági szereplőjével kapcsolatot alakítsunk ki. A kapcsolati háló pilléreit a cégeknél működő kihelyezett tanszékek jelentik, évente egy alkalommal pedig a szakmai nap keretében találkozunk a partnervállalatainkkal, ahol vázolják, milyen lehetőséget kínálnak a hallgatóknak, és azt is, hogy milyen követelményeket támasztanak a leendő munkavállalókkal szemben – ismertette Kun Ferenc, a DE Természettudományi és Technológiai Kar dékánja.
Az idei szakmai napon a régió 33 vállalata vett részt. A cégek képviselői rövid előadásokban, magyar és angol nyelven mutatták be kínálatukat, többek között ösztöndíj- és gyakorlati programjaikat, valamint ismertették leendő munkavállalóikkal szembeni elvárásaikat.
A prezentációt követően a hallgatók a standoknál bővebb információt is kaphattak a gazdasági élet meghatározó szereplői által kínált lehetőségekről.
Sajtóközpont - CzA