Duplán EU a Gazdaságtudományi Karon

Neves egyetemi kutatók és szakértők járták körbe a magyar uniós tagság elmúlt húsz évét, valamint a soros uniós elnökségben rejlő lehetőségeket a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar, Állam- és Jogtudományi Kar, valamint az MTA TABT Jogi és Közgazdaságtudományi Szakbizottság szervezésében megvalósult pénteki workshopon.

A Magyarország Európai Unióhoz való csatlakozásának 20. évfordulója és a soros magyar elnökség alkalmából rendezett workshop célja az elmúlt két évtized tapasztalatainak áttekintése, valamint a jövő kihívásainak és lehetőségeinek közös megvitatása volt. A meghívott egyetemi kutatók és szakértők a hallgatókkal járták körbe, hogyan formálta az EU-tagság Magyarország gazdaságát, társadalmát és nemzetközi kapcsolatait. A Böszörményi úti campuson tartott rendezvény lehetőséget biztosított arra is, hogy a résztvevők közvetlen párbeszédben osszák meg véleményüket és javaslataikat a következő évtizedekre.

A Gazdaságtudományi Kar (GTK) nemzetközi ügyekért felelős dékánhelyettese, Erdey László a maga és Fenyves Veronika dékán nevében is köszöntötte a résztvevőket, egyúttal pedig örömmel konstatálta, hogy kiváló szakértőket sikerült megnyerni a tanácskozásnak. 

A GTK jogelőd intézményének korábbi oktatója, Mustó István Szuverenitás és integráció címmel tartott előadást. Losoncz Miklós, a Budapesti Gazdasági Egyetem Vállalkozás- és Gazdálkodástudományi Doktori Iskolájának vezetője mérleget vont Magyarország 20 éves EU-tagságáról, Jankovics László, az Európai Költségvetési Tanács szakmai stábjának tagja a költségvetési politikai koordinációról szólt az EU-ban. Tőkés Tibor, a GTK Európai Integrációs nem önálló Tanszék vezetőjének gondolatébresztő felszólalása pedig a Quo vadis, Europa? címet kapta.

A műhelyvitán megosztotta gondolatait Várnay Ernő jogász, közgazdász is, Fodor László, a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar Környezetjogi és Munkajogi Tanszékének egyetemi tanára, valamint Fazekas Flóra, szintén az ÁJK képviseletében.

 

Sajtóközpont