Debrecenben az ország idegsebészei

A DE KK Idegsebészeti Klinikán alkalmazott új vívmányokat mutatták be a Magyar Idegsebészeti Társaság éves kongresszusán Debrecenben. A szakembereknek két év kényszerű kihagyás után nyílt újra lehetőségük a lehető leghosszabb életet és legjobb életminőséget kínáló módszerek áttekintésére.

- Az idegsebészeti diszciplína az orvosképzésben nem jelenik meg ugyan különállóan, de a posztgraduális képzésnek meghatározó eleme a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karán. Az Idegsebészeti Tanszék és Klinika szakemberei pedig kiemelkedő színvonalon végzik munkájukat, ami nem csak itt helyben érzékelhető, hanem tágabb kitekintésben is. Ezt bizonyítja az is, hogy Önök ide érkeztek most megismerni a legújabb eredményeket – emelte ki a Magyar Idegsebészeti Társaság éves kongresszusán mondott köszöntőjében Mátyus László, a DE ÁOK dékánja.

A társaság kétévente esedékes rendezvénye 2020-ban a covid-járvány miatt elmaradt, így most négy év után gyűlhettek össze az ország idegsebészei, hogy a legmodernebb módszerekkel fejlesszék szakmai tudásukat.

- Tudományterületünk legújabb vívmányait vesszük sorra, melyeket a debreceni Idegsebészeti Klinikán is alkalmazunk, akár adaptálva a világ más intézményeitől. Büszkék vagyunk arra, hogy az agy- és gerincsebészeti beavatkozások teljes spektruma elérhető nálunk, amihez saját orvoscsapatunk mellett több külső kolléga is nagyban hozzájárul önkéntesen, már több mint tíz éve. Munkájuk világszínvonalú a gerincsebészet, a koponyabázis-sebészet és a gammakés-kezelés terén – sorolta Bognár László, a DE KK Idegsebészeti Klinika igazgatója.

A debreceni klinika regionális központként mintegy másfél millió lakos teljeskörű idegsebészeti ellátását biztosítja. Bognár László professzor hozzátette: mindent megtesznek az egészség-nyereség érdekében, hogy a beteg a leghosszabb életet élje, a lehető legjobb életminőségben.

- Ez természetesen a társszakmák közreműködésével valósulhat meg, az onkológia területén a sugár- és kemoterápiás kollégák támogatásával. A kongresszus irányvonala is ez, hogyan tudjuk hozzásegíteni a betegeket ahhoz, hogy a leghosszabb ideig, a legjobb életminőségben élhessenek – ismertette.

A háromnapos debreceni konferencián - szeptember 8-a és 10-e között - 6 szekcióban 56 előadás hangzott el.

 

Sajtóközpont - TH