Az Akadémia Alapszabálya szerint az MTA doktora címet annak ítélhetik oda, aki tudományos fokozattal rendelkezik, az általa művelt szakot a fokozat megszerzése óta is eredeti eredményekkel gyarapította, hazai és nemzetközi tudományos körei előtt ismert és elismert, kiemelkedő kutatói munkásságot fejt ki, és eredményeit doktori műben foglalja össze.
- Az MTA doktorának lenni azt jelenti, hogy az illető kutató a magyar tudományosság legrangosabb címét nyerte el – mondta köszöntőjében Freund Tamás.
A Magyar Tudományos Akadémia elnöke kiemelte: a cím a tudományos életben elért teljesítményt és a magyar tudományos közösség elismerését igazolja.
Az Országos Széchényi Könyvtárban április 23-án rendezett ünnepségen a Debreceni Egyetem tudományos tevékenységet folytatói oktatói, kutatói közül öten – Bhattoa Harjit Pal (Általános Orvostudományi Kar), Engler Ágnes (Bölcsészettudományi Kar), Jeney Viktória (Általános Orvostudományi Kar), Székvölgyi Lóránt (Gyógyszerésztudományi Kar) és Tengely Szabolcs (Természettudományi és Technológiai Kar) – vehették át a rangos cím elnyerését igazoló oklevelüket.
A Debreceni Egyetemen a teljes munkaidőben foglalkoztatott munkatársak között ezzel 116-ra emelkedett az MTA doktora címmel rendelkezők száma.
Bővebb információ és az új doktorok névsora, méltatása az MTA honlapján olvasható.
Sajtóközpont – BZs
Forrás, fotó: mta.hu