Food Day – Ízek és kultúrák egy helyen

Előételnek kínai jiaozi, főételnek a Srí-lankai konyhából egy pol roti lunu mirisszel vagy egy tunéziai fogás, a phat kaphrao, desszertnek pedig bibingka a Fülöp-szigetekről. Egyebek mellett ezeket az ételeket is megkóstolhatják az érdeklődők az idei Food Day-en. Május 3-án, pénteken a Nagyerdei Stadion északi kapujánál, a Hall előtti téren harminc csapat csaknem száz fogása közül válogathatnak az idén immár 17. alkalommal megrendezett gasztronómiai eseményen.

Az International Food Day a Debreceni Egyetem külföldi hallgatóit tömörítő International Student Union (ISU) legnagyobb és legnépszerűbb rendezvénye az intézményben, amely ebben az évben minden eddiginél nagyobb, izgalmasabb és ízletesebb lesz – ígérik a szervezők.

- A Debreceni Egyetemen 134 ország több mint 7300 hallgatója tanul, a Food Day az egész nemzetközi hallgatói közösséget megmozgatja. A külföldi diákok nagyon várják ezt a rendezvényt és izgatottan készülnek. Beszereztük az ételekhez szükséges összes különleges hozzávalót, a brazil csapat acai bogyói is megérkeztek. Idén először várunk hallgatókat más egyetemről is és ebben az évben kénytelenek voltunk új helyszínt választani a rendezvénynek, mivel kinőttük az egyetem Főépülete előtti teret. Ez is mutatja, mennyire népszerű a Food Day a fiatalok körében – mondta a hirek.unideb.hu-nak Melis Dávid, a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzatának külföldi hallgatókért felelős alelnöke.

A pénteken 14 órakor kezdődő rendezvényen a Debreceni Egyetem albán, algír, angolai, bangladesi, brazil, dél-afrikai, egyiptomi, Fülöp-szigeteki, indiai, iraki, izraeli, japán, jordán, kazah, kenyai, kínai, koszovói, laoszi, libanoni, marokkói, nigériai, pakisztáni, palesztin, Srí-lankai, szír, szudáni, thaiföldi és tunéziai hallgatói adnak ízelítőt nemzeti ételeikből.

A nemzetközi kulináris kavalkádon nemcsak a világ ízeivel, hanem a Debreceni Egyetem multikulturális közösségével is megismerkedhetnek a Nagyerdőre kilátogatók, a rendezvényhez a zenei aláfestést hallgatói zenekarok és előadók adják.

A rendezvény idén is jótékonysági célt szolgál, a Debreceni Egyetem külföldi hallgatóit tömörítő szervezet a Leukémiás Gyermekekért Alapítványt támogatja.

Belépőjegyek a helyszínen vásárolhatók.

Az idei Food Day-ről további érdekességek és részletek: https://www.facebook.com/events/1076145507007645

Sajtóközpont - ÉE