Ezúttal a DESOK-ban repülnek a plüssök

A Debreceni Egyetem kézilabdázói jótékonysági mérkőzésre készülnek. A jégkorongozók, a röplabdázók és a labdarúgók itthon lépnek pályára, a kosarasok és a futsalosok idegenbe utaznak.

Jégkorong
A DEAC hokisai november 24-én, pénteken az ebben a szezonban egyszer már legyőzött Brassót fogadják a Debreceni Jégcsarnokban. Az Erste Liga-mérkőzés 18 órakor kezdődik.

- Innentől kezdve minden bajnoki meccs szerepe felértékelődik, hiszen ott vár ránk egy ledolgozni való hátrány, amelyet most pénteken a Brassó ellen kezdhetünk el faragni. Idegenben sikerült őket meglepnünk, pénteken is ez lesz a célunk. Mondhatni, a védekezésünk rendben van, nem kapunk kirívóan sok gólt, a góllövésre kell sokkal jobban koncentrálnunk a siker érdekében – vélekedett a DEAC játékosa, Mihalik András.

Kosárlabda
A hullámzó idényrajtot követően úgy tűnik, helyes irányba tart a DEAC férfi kosárlabdacsapatának szekere. A fekete-fehérek az előző három bajnokijukat sikerrel vívták meg a Kaposvár, az Atomerőmű, illetve a Sopron ellen. Az egyetemistákra szombaton minden eddiginél keményebb erőpróba vár, ugyanis 18 órakor a legutóbbi négy pontvadászat aranyérmesénél, a Falco-Vulcano Energia KC gárdájánál vizitálnak az Arena Savariaban.

- Szombathelyre is harcra készen kell megérkeznünk, nagy energiákat mozgósítva, agresszívan kell fellépnünk. Nem félemlíthet meg bennünket a közeg, nem engedhetjük, hogy a hazai szurkolók befolyásolják a játékunkat. Ugyanúgy állunk ehhez a fordulóhoz, mint bármelyik másikhoz, nyerni szeretnénk és ezért keményen fogunk küzdeni – jelentette ki Andre Williamson, a DEAC amerikai játékosa.

Futsal
November 27-én, hétfőn játssza soron következő NB I-es bajnoki összecsapását a DEAC férfi futsalcsapata. A 18:30-kor kezdődő találkozó az SG Kecskemét Futsal otthonában lesz.

A női első osztályban Csepelen lesz jelenésük a DEAC játékosainak, november 25-én, szombaton 18:30-kor indul útjára a labda a 20. fordulóban.

Röplabda
A férfi röplabda NB I Extraliga szombati mérkőzésén hazai pályán küzdhet meg a pontokért az egyetemisták alakulata. A MEAFC-Miskolc elleni találkozó 13:30-kor kezdődik a DESOK-ban.

Labdarúgás
Az idei utolsó meccsére készül a labdarúgó NB III Északkeleti csoportjában harcoló DEAC. A záró találkozót november 26-án, vasárnap 11 órakor rendezik a Dóczy utcai Sportcampuson, az ellenfél az FC Hatvan lesz.

Kézilabda
A DEAC férfi kézilabdacsapata november 25-én, szombaton 18 órától a Vecsést fogadja az NB I/B 12. fordulójában. A találkozó a jótékonyság jegyében zajlik, és a szurkolókat arra kérik, hozzanak magukkal legalább egy plüssállatot, amelyet a kezdő sípszó előtt lehet a pályára dobni. A játékokkal egy gyermekotthon hátrányos helyzetű lakóinak szerezhetnek kellemes pillanatokat.

- Ez a kezdeményezés a DEAC több szakosztályánál már nem újdonság, most úgy gondoltuk, hogy mi is csatlakozunk ehhez. Közelednek az ünnepek, és nem mindenki van olyan szerencsés helyzetben, mint mi. Éppen ezért ki kell állnunk a jó ügyek mellett, és az erőforrásainkkal olyanoknak kell segíteni, akik rászorulnak erre. Nagyon örültek a gyermekotthon vezetői, amikor felvettük velük a kapcsolatot, és vázoltuk nekik az elképzelésünket. Az ünnepélyes átadás a meccs szünetében lesz, Lóczi Lászlóné Kovács Marianna nyújtja át az összegyűjtött plüssfigurákat. Bízom benne, hogy a gyerekeknek meghatározó élmény lesz a plüssdobálás és a mérkőzés is. Azon leszünk, hogy emlékezetessé tegyük az estét – mondta a DEAC kézilabdacsapatának húzóembere, Pethő Ákos.