Bolyai-ösztöndíjasok a Debreceni Egyetemen

Tudományos tevékenysége támogatásához a Debreceni Egyetem 16 fiatal kutatója nyerte el idén a Magyar Tudományos Akadémia Bolyai János Kutatási Ösztöndíját. Az oklevelet a szeptemberi Bolyai-napon vehetik át a nyertes szakemberek.

A Bolyai János Kutatási Ösztöndíj Kuratóriuma június 8-i ülésén döntött az idei MTA Bolyai János Kutatási Ösztöndíj elnyerésére benyújtott pályázatokról. A szakértői értékelések és a kollégiumok javaslatai alapján 155 fiatal kutató, köztük a Debreceni Egyetem (DE) 16 munkatársa részesül támogatásban.

Az MTA 1997-ben alapított teljesítményközpontú, magas presztízsű, országos ösztöndíja a Bolyai János Kutatási Ösztöndíj, amelynek célja a kiemelkedő kutatás-fejlesztési teljesítmény támogatása és elismerése a fiatal kutatók körében, valamint egyben az MTA doktora cím elnyerésére való felkészülés elősegítése.

– Hosszú út vezet a diploma átvételétől a PhD-fokozat megszerzéséig, ami azonban nem jelenti egyben a kutatómunka lezárását, csupán annak egyik fontos állomását. A most elnyert ösztöndíj pedig a következő mérföldkő eléréséhez nyújt támogatást fiatal tudósaink számára – mondta a hirek.unideb.hu portálnak Csernoch László, a DE tudományos rektorhelyettese.

A 2023-ban nyertes fiatal kutatók a szeptemberi Bolyai-napon vehetik majd át az elismerést igazoló oklevelüket az MTA Székházában rendezett ünnepségen.

Az MTA Bolyai János Kutatási Ösztöndíj nyertesei a Debreceni Egyetemen:

Gonda Sándor TTK Növénytani Tanszék

Kakuszi-Széles Adrienn MÉK Földhasznosítási, Műszaki és Precíziós Technológiai Intézet

Kovács Karolina Eszter BTK Pszichológiai Intézet

Kovács Tamás ÁOK Biofizikai és Sejtbiológiai Intézet

Kovács-Nagy Klára BTK Nevelés- és Művelődéstudományi Intézet

Lihi Norbert TTK Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszék

Matta Csaba ÁOK Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézet

Mótyán János András ÁOK Biokémiai és Molekuláris Biológiai Intézet

Oláh Viktor TTK Növénytani Tanszék

Pikó Péter ÁOK Népegészség- és Járványtani Intézet

Posta János MÉK Állattudományi, Biotechnológiai és Természetvédelmi Intézet

Rőszer Tamás ÁOK Gyermekgyógyászati Intézet

Sipos Adrienn ÁOK Orvosi Vegytani Intézet

Sonkoly Judit TTK Ökológiai Tanszék

Törő László Dávid BTK Történelmi Intézet

Türk-Mázló Anett ÁOK Immunológiai Intézet

A nyertesek teljes listája az MTA honlapján olvasható.

Sajtóközpont – BZs

Forrás: mta.hu